امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98024
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داده ایران و گروه 1+5 روز جمعه به چانه‌زنی درباره شرایط تمدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری انگلیسی رویترز گزارش داده ایران و گروه 1+5 روز جمعه به چانه‌زنی درباره شرایط تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای برای چهار ماه پرداختند. چانه‌زنی‌های بین دو طرف بر سر این موضوع پس از آن صورت گرفت که طرفین نتوانستند برای حل اختلافات در پاره‌ای از موضوعات و نهایی کردن متن توافق جامع هسته‌ای به توافق برسند.

طی چند روز گذشته این نکته که ایران، آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان یا گروه 1+5) نمی‌توانند تا موعد 20 جولای یا 29 تیرماه به توافق طولانی مدت بر سر برنامه هسته‌ای ایران برسند، محرز شده است.

طرفین مذاکرات، بایستی پیش از بازگشت به بحث بر سر موضوعات مهم‌تر محل اختلاف، بر سر شرایط ادامه این مذاکرات که در ماه فوریه در وین آغاز شد توافق کنند.

این مذاکرات به خاطر توافقی موقت که در سوم آذرماه سال 1392 بین ایران و 1+5 امضا شذ، صورت می‌گیرند. در این توافقنامه مقرر شد ایران در قبال محدود کردن بخشی از برنامه هسته‌ایش از کاهش محدود تحریم‌ها برخوادار شود.

دیپلمات‌ها می‌گویند در حالی که دو طرف درباره تمدید توافق موقت ژنو اختلافی دارند، هنوز درباره اینکه آیا ایران بایستی گامهایی بیشتر برای محدود کردن برنامه هسته‌ایش در طول مدت ادامه مذاکرات بردارد یا خیر، موافقت نکرده‌اند.

دیپلمات‌ها می‌گویند از توافق ایران و کشورهای 1+5 درباره شرایط ادامه مذاکرات پس از 20 جولای موافق هستند، اگرچه مشخص نیست که آیا آنها می‌توانند تا روز جمعه در این باره به توافق برسند یا اینکه باید تا روز یکشنبه بر روی آن کار کنند.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها