امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98030
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فلسطین آنلاین، تظاهرات کنندگان در شهرهای مختلف مصر از جمله قاهره و جیزه پس از نماز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فلسطین آنلاین، تظاهرات کنندگان در شهرهای مختلف مصر از جمله قاهره و جیزه پس از نماز جمعه در حمایت از مردم فلسطین تظاهراتی با عنوان لبیک یا غزة برگزار کردند.

معترضان مصری در حلوان در جنوب قاهره با انتقاد از مواضع اتحادیه عرب در قبال حملات رژیم صهیونیستی به غزه خواستار وحدت کشورهای عربی و اسلامی برای مقابله با صهیونیست‌ها شدند.

همچنین در جیزه در غرب قاهره نیز معترضان با در دست داشتن پرچم‌های مصر و فلسطین خواستار حمایت دولت قاهره از مردم غزه در قبال حملات صهیونیست‌ها شدند.

اسکندریه نیز شاهد تظاهرات در حمایت از غزه بود و معترضان علیه اقدام دولت قاهره در بستن گذرگاه رفح شعار سر دادند و خواستار باز شدن این گذرگاه شدند.

مصری‌ها در دیگر شهرها از جمله دقهلیة، منوفیة، غربیة، قلیوبیة، دمیاط، کفر الشیخ، اسماعلیة، سوئز، المنیا و بنی سویف هم تظاهرات کردند.

در اردن هم هزاران نفر با برگزاری تظاهرات پس از نماز جمعه از مواضع کشورهای عربی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی انتقاد کردند.

این تظاهرات که از مقابل مسجد الحسینی آغاز شد تا میدان النخیل در مرکز شهر امان ادامه یافت.

همچنین مردم در استان «إربد» در شمال اردن هم اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

شهرهای ترکیه از جمله آنکارا، استانبول و ازمیر نیز پس از حمله زمینی اسرائیل به غزه شاهد تظاهرات ضد صهیونیستی بود.

در شدیدترین این اعتراضات مردم خشمگین سفارت رژیم صهیونیستی در آنکارا را به محاصره درآوردند و با تخم مرغ و سنگ هدف قرار دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار