امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98034
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و انگلستان) ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و انگلستان) درباره راه‌حل جامع هسته‌ای (برنامه اقدام مشترک جامع) به مدت 4 ماه تمدید شد. قرار است تا دقایقی دیگر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در نشست خبری، بیانیه مشترکی را به دو زبان فارسی و انگلیسی قرائت کنند.

پس از آنکه محمدجواد ظریف اعلام کرد که دستیابی به راه‌حل جامع هسته‌ای تا 29 تیر ماه (20 ژولای) - شش ماه اول گام اول توافقنامه ژنو - امکانپذیر نیست، گفت‌وگوها از روز پنجشنبه درباره تمدید مذاکرات، شرایط و زمان آن شروع و چندین دور رایزنی در سطح ظریف و اشتون، معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا و کارشناسان دو کشور و همچنین سایمون گس نماینده انگلستان در 1+5 با ظریف صورت گرفت که به یک و نیم بامداد روز جمعه نیز کشیده شد و امروز (جمعه) نیز این گفت‌وگوها تا این لحظه ادامه یافت.

وزرای خارجه ایران و شش کشور سوم آذر ماه 1392 (24 نوامبر 2013) درباره برنامه هسته‌ای ایران به توافقنامه‌ای تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک»دست یافتند که اعلام شد گام اول آن دارای دوره زمانی شش ماهه خواهد بود و با توافق متقابل قابل تمدید است.گام اول در 30 دی ماه اجرایی شد و 29 تیر ماه پایان شش ماه اول آن است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها