امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98052
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: امشب که شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و شب شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابی‌طالب ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: امشب که شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان و شب شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام است یکی از سه شب محتمل برای «لیلة‌القدر» است.

یکی از اعمالی که برای شب‌های قدر وارد شده است تلاوت بسیار سوره مبارکه «قدر» است. در روایات برای تلاوت این سوره خواص بسیاری وارد شده است که در ادامه، شما را به شنیدن تلاوت این سوره مبارکه با صدای ستارگان هنر تلاوت جهان و مطالعه برخی از روایات مذکور دعوت می‌کنیم.

امام کاظم علیه‌السلام درباره قرائت این سوره در روز جمعه می‌فرمایند: برای خداوند در روز جمعه هزار نفحه رحمت است که به هر بنده‌ای به اندازه‌ای از این رحمت عطا می‌کند و هر کس این سوره را بعد از ظهر جمعه 100 بار قرائت کند خداوند همه آن هزار نفحه رحمت را به او خواهد داد. (أمالی شیخ صدوق، صفحه 703)

تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد مرحوم «محمدصدیق منشاوی»+دانلود

 
از امام باقر علیه‌السلام روایت شده است: هر کس سوره انا انزلناه... را با صدای بلند بخواند مانند آن است که شمشیر خود را در راه خداوند عزّ و جلّ کشیده است (جنگ می‌کند) و هر کس این سوره را آهسته قرائت کند مانند آن است که در راه خدا در خون خود آغشته شده است. و هر کس این سوره را 10 بار بخواند خداوند گناهان او را می‌زداید و محو می‌کند.(کافی، جلد 2، صفحه 454)
 
تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد مرحوم «مصطفی اسماعیل»+دانلود

 
امام صادق علیه السلام فرمودند: هر کس سوره قدر را در یکی از نمازهای واجب قرائت کند منادی ندا می‌دهد: ای بنده، خدا گناهان گذشته تو را آمرزیده است پس اعمالت را از سر بگیر.(ثواب الاعمال، صفحه 124)
 
تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد مرحوم «محمد شحات‌انور»+دانلود

 
امام جواد علیه‌السلام فرمودند: هر کس سوره قدر را در یکی از نمازهایش قرائت کند، در علیین نمازش مورد قبول و ثوابش دو برابر می‌شود و هر کس این سوره را بخواند و آنگاه دعا کند دعایش در لوح محفوظ مستجاب نوشته می‌شود.(مستدرک الوسائل، جلد 4، صفحه 190)
 
تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد «راغب مصطفی غلوش»+دانلود

 
امام رضا علیه السلام می فرمایند: هر مؤمنی که هنگام وضو گرفتن سوره قدر را بخواند از گناهانش خارج می‌شود مانند آن روزی که از مادر زاده شد.(فقه‌الرضا، صفحه 70)
 
تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد مرحوم «عبدالعزیز حصان»+دانلود

 
امیرالمؤمنین در کلامی زیبا فضایل این سوره را اینگونه تشریح کرده‌اند: هر چیز میوه‌ای دارد و میوه قرآن سوره قدر است، هر چیز گنجی دارد و گنج قرآن سوره قدر است، هر چیز یاریگری دارد و یاریگر ضعیفان سوره قدر است، و هر چیز راه آسانی دارد و راه آسان برای درماندگان سوره قدر است و هر چیز عصمتی دارد و عصمت مؤمنان سوره قدر است و هر چیز هدایتی دارد و هدایت صالحان سوره قدر است، هر چیز سروری دارد و سرور قرآن سوره قدر است. هر چیز زینتی دارد و زینت قرآن سوره قدر است، هر چیز خیمه‌ای دارد و خیمه متعبّدان سوره قدر است و هر چیز بشارتی دارد و بشارت مردم سوره قدر است و برای هر چیز حجتی است و حجت بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم سوره قدر است پس به آن ایمان بیاورید.(بحارالأنوار، جلد 89، صفحه 329)
 
تلاوت سوره مبارکه قدر توسط استاد مرحوم «عبدالباسط محمد عبدالصمد»+دانلود

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها