امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98079
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۴
تعداد بازدید: 50
امیر حسین علم الهدی مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاست گذاری طرح سینمای «هنر و تجربی» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تعلق گرفتن کلیه مبلغ فروش ...

امیر حسین علم الهدی مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاست گذاری طرح سینمای «هنر و تجربی» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تعلق گرفتن کلیه مبلغ فروش فیلم‌های «هنر و تجربه» به مالکان این فیلم‌ها بر اساس اعلام در فراخوان این طرح گفت: یادمان باشد که فیلم‌های بخش «هنر و تجربه» دارای اقتصاد نحیفی است و عمده این فیلم‌ها با هزینه بخش خصوصی ساخته می‌شود، به این دلیل تصمیم گرفته شده که در کلیه سینماهای بخش «هنر و تجربه» که اسامی آن‌ها به زودی اعلام می‌شود، کلیه فروش فیلم‌ها به مالکان فیلم تعلق گیرد و اجاره سالن‌های سینما از محل بودجه‌ای که سازمان سینمایی برای این طرح در نظر گرفته است تامین شود.

وی درباره موضوع تبلیغات فیلم‌های هنر و تجربه گفت: این موضوع باید نهایی شود و در هفته بعد اعلام شود که چطور و تا چه میزان از فیلم‌های کوتاه، مستند و بلند سینمایی، حمایت تبلیغاتی می‌شود.

درباره زمان اجرای این طرح گفت: به دلیل اینکه یکسری از سینمای‌ها تعهد اکران فیلم برای عید فطر دارند، باید صبر کنیم تا تعهد سینماها تمام شود و سپس زمان آغاز طرح ظرف یک تا دو هفته آینده بعد از توافق نهایی با سینماها اعلام می‌شود.

وی افزود: در حال مذاکرات نهایی با چند سالن سینما خوب و چند سالن از مراکز فرهنگی و هنری هستیم، این نکته را متذکر می‌شوم که در زمان اجرای نمایش فیلم‌ها نباید تعجیل کرد و باید در انتخاب سینماها از وجود یک تضمین دوره‌ای چند ساله اطمینان کسب کنیم.

علم الهدی درباره اختصاص سالن‌های ثابت در پردیس سینمایی کوروش (که قرار است عید فطر افتتاح شود) برای اکران فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» خاطر نشان کرد: هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده، موافقت‌های شفاهی اعلام شده اما باید عقد قرارداد انجام شود و در صورت نهایی شدن، موضوع را اعلام می کنیم.

به گزارش فارس، گروه فیلم‌های هنر و تجربه گروه اکران «فیلم هنری»است، «فیلم هنری» به اثری سینمایی – در هر قالب زمانی کوتاه و بلند و داستانی و مستند و انیمیشن و... گفته می‌شود که فرم و محتوای آن تمایلات و حساسیت‌ها و کنجکاوی‌های زیبایی‌شناسانه تماشاگران را برانگیزد و ذوق و سلیقة بصری آنان را ارتقا دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها