امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98089
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 161
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال برزیل را شکست داد تا در دومین حضور خود در لیگ جهانی والیبال به جمع چهار ...

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال برزیل را شکست داد تا در دومین حضور خود در لیگ جهانی والیبال به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها راه یابد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان به نقل از ایرنا؛سومین روز مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال امروز (جمعه) در شهر فلورانس ایتالیا با مسابقه ایران و برزیل آغاز شد و ملی پوشان ایران در سالن نلسون ماندلا این شهر برزیل را یک بار دیگر از پیش رو برداشتند.

شاگردان اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ست های اول، دوم و چهارم این دیدار با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی رسیدند اما در ست سوم ۲۵ بر ۲۳ مغلوب برزیل شدند.

تیم ملی والیبال ایران با کسب این پیروزی به عنوان تیم برتر گروه دوم راهی مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ شد.

اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف در این دیدار استفاده کرد.

مهدی مهدوی، آرمین تشکری، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، رضا قرا، عبدالرضا علیزاده و سعید مصطفی وند دیگر بازیکنان ایران در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال هستند.

در ست نخست این دیدار فرهاد قائمی یکی از بازیکنان تاثیرگذار در پیروزی ایران بود و سرویس های این بازیکن دریافت برزیل را با مشکل روبرو کرد. پاس های زیبای سعید معروف و اسپک های با قدرت امیر غفور و میرزاجانپور نیز در شکست برزیل در ست نخست نقش پررنگی داشت.

در ست نخست دو بازیکن ایران ۱۱ امتیاز (غفور ۶ و میرزاجانپور ۵ ) برای تیم ملی والیبال ایران به دست آوردند. در این ست کواچ از بازیکنان ذخیره استفاده نکرد.

اقتدار تیم ملی والیبال ایران در ست دوم نیز برابر برزیل ادامه داشت و محمد موسوی با دفاع های عالی یکی از بازیکنان شاخص ایران در این ست بود. در ست دوم آرمین تشکری و مهدی مهدوی هم برای ایران بازی کردند که سرویس های تشکری دریافت برزیل را با مشکل روبرو کرد.

در ست سوم تلاش بازیکنان ایران نتیجه نداد و برزیل که یک شکست دیگر در برابر ایران را احساس کرده بود، با تغییر تاکتیک موفق به کسب امتیاز این ست شد. در این ست تشکری و مهدوی نیز به بازی آمدند.

دریافت های خوب فرهاد ظریف تکمیل کننده بازی زیبای ایران در ست چهارم شد و ملی پوشان ایران موفق به شکست پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال شدند. رضا قرا نیز در ست چهارم به بازی آمد.

تیم ملی والیبال ایران با کسب این پیروزی چهار امتیازی شد و در صدر گروه خود قرار گرفت تا در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم دوم گروه یک برود. دیدار دو تیم استرالیا و ایتالیا که از دقایقی دیگر آغاز می شود، مشخص کننده تیم دوم گروه یک خواهد بود.

آری گراسا و الکساندر بروچیچ رییس و نایب رییس فدراسیون بین المللی والیبال از جمله تماشاگران ویژه دیدار ایران و برزیل بودند.

ایرانیان زیادی برای تشویق تیم ملی والیبال ایران به سالن نلسون ماندلای شهر فلورانس ایتالیا آمده بودند تا ملی پوشان ایران را تشویق کنند.

برچسب ها:
آخرین اخبار