امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98095
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 13
معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره تأثیر بهره‌برداری از معادن اطراف تهران در افزایش ریزگردهای این کلانشهر اظهار داشت: بدون شک ...

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره تأثیر بهره‌برداری از معادن اطراف تهران در افزایش ریزگردهای این کلانشهر اظهار داشت: بدون شک فعالیت و بهره‌برداری بی‌رویه از معادن اطراف تهران بر افزایش ریزگردها در این کلانشهر مؤثر است.

رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به اینکه آیا در این باره اقدامی به منظور ابطال مجوزهای بهره‌برداری صورت می‌گیرد افزود: در ادامه مسیر ابطال مجوز بهره‌برداری از برخی معادن دور از انتظار نیست.

وی بیان داشت: البته هم اکنون این امر در دستور کار اداره کل محیط زیست استان تهران قرار گرفته است.

به گزارش فارس، در جلسه کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران که در تاریخ 11 تیر ماه برگزار شد محمدهادی حیدرزاده با اشاره به تأثیر بهره‌برداری از معادن اطراف تهران بر افزایش ریزگردهای این کلانشهر گفت: وجود معادن در استان تهران تأثیر قابل توجهی در افزایش گردوغبار دارد و بهره‌برداری غیراصولی نیز در این باره مؤثر بوده است.

مدیر کل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا ساماندهی معادن شن و ماسه بوده است که بر این اساس بررسی‌ها و جمع‌بندی‌ها به مراجع مربوطه ارجاع می‌شود البته در مواقع مورد نیاز این بررسی‌ها به شورای تأمین استان نیز ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار