امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98098
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۹
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «السومریه نیوز»، «خالد الملا» رئیس جماعت علمای عراق امروز بیانیه پایانی کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «السومریه نیوز»، «خالد الملا» رئیس جماعت علمای عراق امروز بیانیه پایانی کنفرانس «امان» را که در آن تعدادی از شیوخ سنی مخالف دولت عراق، افسران ارتش صدام حضور داشتند، محکوم کرد و گفت: این کنفرانس های مشکوک همه عراقی‌ها به طور کلی و اهل سنت به طور خاص را ناراحت می‌کند و ما را اینگونه در میان افکار عمومی معرفی می‌کند که ما از گروه‌های تروریستی و مسلح حمایت می‌کنیم در حالی که ما بارها تکرار کرده‌ایم که اهل سنت از این گروه‌های اعلام برائت می‌کنند.

وی گفت: این کنفرانس‌ها در ایجاد جنجال طائفه‌ای و افزایش کینه‌های مذهبی نقش دارند و نمی‌توانند هیچ نقشی در حل مشکلات موجود ایفا کنند. پناه بردن به اسلحه و حمایت از گروه‌های تکفیری و مسلح از داعش و ...غیرقانونی است و شرعا حرام است و منشورهای بین‌المللی نیز آنها را نمی‌پذیرند.

ملا در ادامه اقدام اردن در میزبانی چنین کنفرانسی را محکوم کرد و گفت که این کنفرانس به خشونت و کشتار میان طیف‌های مختلف ملت عراق تحریک می‌کند و این اقدام امان با قوانین حسن همجواری در تناقض است.

وی در ادامه از دولت عراق خواست تا موضع سیاسی و دیپلماتیک شفافی علیه چنین کشورهایی که به خشونت و کشتار در عراق ترغیب می‌کنند، اتخاذ کند.

کنفرانس موسوم به «نیروهای ملی عراق و عشائر غائب از روند سیاسی عراق» چهارشنبه گذشته در یک هتل  در امان پایتخت اردن به کار خود پایان داد. در این کنفرانس برخی شیوخ سنی، افسران ارتش صدام و سرکرده‌های تکفیری داعش حضور داشتند.

وزارت خارجه عراق در پی این اقدام امان، وزیر خارجه خود را به منظور رایزنی به بغداد فراخواند و اردن نیز از دولت عراق عذرخواهی کرد.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها