امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98130
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۰
تعداد بازدید: 63
افزایش شمار شهدای فلسطینی به ۳۳۷ نفر، سفر بان کی مون به منطقه برای بررسی شرایط جنگ غزه و عدم تغییر در محتوای پیشنهاد آتش بس مصر از جمله ...

افزایش شمار شهدای فلسطینی به ۳۳۷ نفر، سفر بان کی مون به منطقه برای بررسی شرایط جنگ غزه و عدم تغییر در محتوای پیشنهاد آتش بس مصر از جمله آخرین تحولات جنگ سوم رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه محسوب می شود.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۲ روز پیش دور جدید حملات وحشیانه خود را در نوارغزه آغاز کرده است. این رژیم به بهانه مقابله با حملات موشکی مبارزان فلسطینی به اراضی اشغالی ۴۸ مناطق مسکونی و زیرساخت های نوارغزه را بمباران می کند. صهیونیستها از بامداد دیروز جمعه نبردهای زمینی علیه غزه را نیز آغاز کرده اند.

۱۸:۲۸ یک تانک ارتش اسرائیل در شرق خانیونس منهدم شد/ شرایط وخیم جسمانی دو نظامی صهیونیست

منابع امنیتی در فلسطین از انهدام یک دستگاه تانک و یک دستگاه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی در شرق خانیونس خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، نیروهای یگان ویژه گردانهای قسام به شدت با نظامیان صهیونیست در شرق خانیونس درگیر شده اند.

در این درگیریها تاکنون یک دستگاه تانک و یک دستگاه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی منهدم شده است.

همچنین طی درگیریها در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین عین الثالثه یک افسر صهیونیست هدف تیراندازی نیروهای مقاومت قرار گرفت و به شدت زخمی شد. وضعیت یک سرباز رژیم صهیونیستی نیز که در شرق غزه هدف حمله قرار گرفته وخیم گزارش شده است

۱۷:۵۷ اذعان صهیونیستها به عدم کارایی گنبد آهنین/ انتشار متن پیشنهاد آتش بس گروههای مقاومت

منابع صهیونیستی با اشاره به پرتاب دهها موشک از سوی گروههای مقاومت فلسطینی به شهرکها، به طور تلویحی به ناکارآمدی سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین صحه گذاشتند.

منابع صهیونیستی اذعان کردند: از بامداد امروز ۵۵ فروند موشک به سوی شهرکهای اسرائیلی پرتاب شده که سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین تنها توانسته ۹ فروند از آنها را منهدم کند.

این مسئله در حالی اعتراف صهیونیستها به شکست سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین را نشان می دهد که منابع فلسطینی معتقدند شمار موشکهای پرتاب شده در شهرکهای صهیونیست نشین بیشتر از تعداد اعلام شده در این خبر است.

در تحولی دیگر، منابع فلسطینی متن پیشنهاد جدید آتش بس گروههای مقاومت فلسطینی را که با نظارت و موافقت ترکیه و قطر نهایی شده را منتشر کردند. نسخه ای از این پیشنهاد که توسط میانجیگر قطری به "جان کری" وزیرخارجه آمریکا و همچنین طرف اسرائیلی ارائه شده به شرح زیر است:

۱. برقراری آتش بس فوری توسط طرفین درگیری.

۲. توقف تمامی انواع حملات نظامی و امنیتی.

۳. تعهد اسرائیل به شکستن محاصره دریایی و زمینی نوارغزه به طور کامل. که شامل بازگشایی تمامی گذرگاهها، راه اندازی بندر غزه، ورود کالا، سوخت و مصالح ساختمانی و کلیه احتیاجات فلسطینیان می شود. تضمین آزادی صید ماهی و کشتی رانی در آبهای غزه، آزادی عبور و مرور در نقاط مرزی غزه و آغاز برنامه بازسازی غزه.

۴. اسرائیل توافق امضا شده در سال ۲۰۱۱ در قاهره که با حضور نماینده حماس و طرف اسرائیلی در موضوع تبادل اسرا نهایی شد را به طور کامل به اجرا برساند. اسرایی که مجددا بازداشت شده اند، آزاد شوند و تدابیر شدید و مجازتها علیه مردم کرانه باختری لغو گردد.

ضمانت اجرایی بندهای فوق:

۱. تعیین ساعت صفر برای اجرایی نمودن توافقات

۲. طرف آمریکایی به عنوان ناظر اجرای توافقات خواهد بود.

۳. طرف اسرائیلی و فلسطینی پس از پذیرش این توافق، به مدت ۶ ساعت آتش بس را به اجرا می گذارند.

۱۶:۲۰ درگیری شدید گردانهای قسام و نیروهای ویژه ارتش اسرائیل در شرق خانیونس

نیروهای گردانهای قسام (شاخه نظامی جنبش حماس) درگیری شدیدی با نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی در شرق خانیونس آغاز کرده اند.

در این درگیریها نیروهای مقاومت یک بولدوزر اسرائیلی را با گلوله آر پی جی هدف قرار داده اند.

در تحولی دیگر، منابع فلسطینی از پرتاب دو موشک به شهرک اشکول و آتش سوزی در این شهرک صهیونیست نشین خبر می دهند.

از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی همچنان به حملات توپخانه ای و هوایی به مناطق شمالی و جنوب نوارغزه ادامه می دهد.

۱۶:۱۹ عدم دسترسی ۹۰۰ هزار نفر به آب در غزه/ وزیرخارجه فرانسه امشب به تل‌آویو می‌رود

سازمان بین المللی حمایت از کودکان یونیسف با صدور گزارشی درباره عدم دسترسی ۹۰۰ هزار نفر از ساکنان غزه به آب هشدار داد.

در تحولی دیگر، منابع صهیونیستی از سفر امشب "لوران فابیوس" وزیرخارجه فرانسه به تل آویو برای دیدار با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

هنوز از دستور کار این دیدار جزئیاتی منتشر نشده است.

۱۵:۲۷ شمار شهدای فلسطینی به ۳۳۷ نفر رسید

شمار شهدای حملات ارتش رژیم اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه به ۳۳۷ نفر رسید.

به گزارش جهان به نقل از العالم، ارتش رژیم اسرائیل امروز شنبه نیز به تجاوزگری و حملات زمینی و هوایی و دریایی خود به مناطق مختلف نوار غزه ادامه داد که در جریان آن شمار دیگری از شهروندان از جمله زنان و کودکان شهید و شمار دیگری زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین عصر امروز شنبه اعلام کرد که از زمان آغاز حملات ارتش رژیم اسرائیل در ۱۲ روز پیش تاکنون تعداد ۳۳۷ نفر شهید و ۲۳۸۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

منابع پزشکی تایید کرده اند که ارتش رژیم اسرائیل در حملات خود به نوار غزه از سلاح های ممنوعه استفاده می کند.

۱۳:۰۰ انهدام دو تانک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غزه

گردانهای قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی بامداد امروز با صدور بیانیه ای از انهدام دو دستگاه تانک و یک دستگاه نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال نوارغزه خبر داد.

گردانهای قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای از انهدام دو تنک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در بیت حانون (شمال غزه) خبر داد.

بنابراین گزارش، نیروهای گردانهای قدس در هنگام تلاش یک یگان ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ به بیت حانون، نفربر حامل نیروها را منفجر کرده است که در این عملیات یک نظامی صهیونیست به شدت زخمی شده است.

گردانهای قدس همچنین از منفجر کردن دو دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق ابورحمه و الزراعه بیت حانون خبر داده اند که دستکم باعث زخمی شدن سه نظامی صهیونیست شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز به زخمی شدن چهار نفر از نطامیان خود در عملیاتهای گردانهای قدس اعتراف کرده است

۱۲:۴۷ ۴۰ هزار نفر از ساکنان غزه آواره شده‌اند/ ادامه حملات زمینی، هوایی و دریایی علیه غزه

سازمان ملل با صدور بیانیه ای از چندین برابر شدن شمار آوارگان فلسطینی که خانه های خود را به علت نگرانی از حملات رژیم صهیونیستی تکر کرده اند، خبر داد.

در سیزدهمین روز جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه غزه سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای از رسیدن شمار آوارگان فلسطینی در غزه به بیش از ۴۰ هزار نفر خبر داد.

در این بیانیه با اشاره به افزایش شمار آوارگان فلسطینی در پی آغاز حمله زمینی ارتش اسرائیل به غزه (از روز جمعه) آمده است: آوارگان فلسطینی در ۳۴ مرکز وابسته به سازمان ملل در غزه اسکان داده شده اند.

این در حالی است که همچنان درگیریهای شدید میان نیروهای مقاومت و نظامیان صهیونیست در شمال و مرکز غزه ادامه دارد. مقاومت همچنان به عملیات پرتاب موشک به شهرکهای صهیونیست نشین ادامه می دهد و صهیونیستها نیز بمباران هوایی و دریایی مناطق مختلف غزه را ادامه می دهند.

۱۲:۴۶ درگیری نیروهای مقاومت با نظامیان صهیونیست در مرکز و شمال غزه

منابع فلسطینی از درگیریهای شدید میان نیروهای مقاومت فلسطین و نظامیان رژیم صهیونیستی در مرکز و شمال نوارغزه خبر می دهند.

درگیریهای امروز که دومین روز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونستی علیه غزه محسوب می شود بیشتر در شمال و مرکز نوار غزه متمرکز است.

بنابراین گزارش، نیروهای مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در این مناطق به شدت درگیر شده اند. گردان "الناصر صلاح الدین" با صدر بیانیه ای از گرفتار شدن یک یگان از نظامیان صهیونیست در شمال غزه خبر داد که باعث غافلگیری صهیونیستها شده است. در این عملیات نیروهای مقاومت به سوی صهیونیستها آتش گشودند.

۱۱:۴۰ انتقاد شدید وزیرخارجه مصر از اظهارات تند اردوغان علیه السیسی

وزیرخارجه مصر در اظهاراتی از دیکتاتور خوانده شدن عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر توسط رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه انتقاد کرد.

"سامح شکری" وزیرخارجه مصر در اظهاراتی از دیکتاتور خوانده شدن "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور این کشور توسط "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه به شدت انتقاد کرد. وی تاکید کرد: این اظهارات اردوغان خارج شدن از تمامی عرفهای دیپلماتیک محسوب می شود.

وی افزود: اظهارات اخیر اردوغان هیچ ارتباطی با وقایع غزه ندارد و به حمایت از مردم غزه کمکی نخواهد کرد و باعث توقف ریختن خون آنها بر زمین نیز نخواهد شد.

۱۱:۳۰ اردوغان: مصر مسئول اصلی آغاز عملیات زمینی علیه غزه/ السیسی یک دیکتاتور است

نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی به شدت از آنچه فعالیتهای دولت مصر علیه جنبش حماس در اثنای جنگ علیه غزه خواند، انتقاد کرد.

"رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه بار دیگر در اظهاراتی به شدت علیه دولت مصر درباره عدم تحرک جدی درباره جنگ علیه غزه موضع گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دولت مصر مسئول اصلی آغاز عملیات زمینی علیه نوارغزه است، افزود: السیسی با دیگران تفاوتی ندارد و خودش یک دیکتاتور است. اردوغان همچنین دولت مصر را متهم به اقدامات منفی علیه جنبش حماس در غزه کرد

۱۱:۰۸ جمعه خونین ترین روز جنگ علیه غزه شد

منابع فلسطینی اعلام کردند: روز جمعه با شهادت ۵۹ فلسطینی دیگر در حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه غزه، به عنوان خونین ترین روز این جنگ لقب گرفت.

در حملات روز گذشته رژیم صهیوینستی علیه نوارغزه ۵۹ فلسطینی شهید و ۴۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

این حملات وحشیانه در دوزادهمین روز جنگ همه جانبه علیه غزه باعث شد روز جمعه به عنوان خونین ترین روز جنگ از لحاظ تلفات انسانی لقب بگیرد.

۱۰:۵۵ شمار شهدای فلسطینی به ۳۱۰ نفر رسید/ کیبوتس زیر آتش بار موشکهای مقاومت

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پس از گذشت ۱۲ روز از حملات همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه شمار شهدای فلسطینی به ۳۱۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی پس از گذشته ۱۲ روز از حملات همه جانبه صهیونیستها علیه غزه به ۳۱۰ نفر رسیده است.

بنابر این گزارش، در بین شهدای فلسطینی ۷۲ کودک، ۲۴ زن و ۱۸ فرد کهنسال نیز قرار دارند.در حملات بامداد امروز رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون هشت نفر به شهادت رسیده اند که چهار نفر از آنها کودک بوده اند.

منابع فلسطینی همچنین از پرتاب شش فروند موشک ۱۰۷ به شهرک صهیونیست نشین کیبوتس در فلسزطین اشغالی خبر دادند. این حملات موشکی توسط گردانهای قدس وابسته به جهاد اسلامی انجام شده است.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها