امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98134
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه رایزنی‌های خود با رؤسای مجالس کشورهای اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه رایزنی‌های خود با رؤسای مجالس کشورهای اسلامی درباره آخرین تحولات فلسطین بعد از تجاوز رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه و وخامت اوضاع انسانی در این منطقه، بعد از ظهر امروز (شنبه) با «جمیل چیچک» رئیس مجلس ملی ترکیه تلفنی گفت‌وگو کرد.

لاریحانی در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه بر ضرورت حمایت جدی به مردم غزه در مقابل حملات همه‌جانبه و بی‌رحمانه رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد و اظهار داشت: اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی در تهران پیام محکمی از سوی کشورهای اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین به ویژه غزه در شرایط دشوار کنونی خواهد بود.

وی افزود: این اجلاس بار دیگر اتحاد و همبستگی کشورهای مسلمان را در دفاع از حقوق و آرمان مردم فلسطین به رژیم اشغالگر صهیونیست و حامیان آن نشان خواهد داد.

لاریحانی بر ضرورت حمایت‌های جدی از مردم غزه در شرایط سخت فعلی تأکید کرد.

«جمیل چیچک» رئیس مجلس ترکیه نیز در این گفت‌گوی تلفنی ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس مجلس شورای اسلامی در دفاع از ملت فلسطین، گفت: اوضاع غزه به ویژه موجب نگرانی و ناراحتی همه کشورهای اسلامی شده است.

وی افزود: تحولات جاری جهان اسلام به ویژه بحران کنونی غزه کام همه مسلمانان را در ماه رمضان تلخ کرده است.

طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت اتخاذ هر گونه تمهید لازم برای حمایت از مردم غزه در مقابل حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس تأکید کردند.

لازم به یادآوری است، سه‌شنبه هفته جاری اجلاس تروئیکای اتحادیه پارلمان‌های اسلامی با حضور رؤسای مجالس چندین کشور مسلمان در تهران برگزار خواهد شد.

در این اجلاس اوضاع جاری غزه و تمهیدات لازم برای دفاع و کمک به مردم غزه در شرایط کنونی بررسی خواهد شد.

رئیس مجلس ترکیه نیز در رأس هیأتی پارلمانی در اجلاس تهران شرکت خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها