امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98149
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس یکی از سیاست‌های شورای عالی بیمه خدمات درمانی در دولت یازدهم توجه به مقوله پیشگیری است. به طوری که وزارت تعاون،کار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس یکی از سیاست‌های شورای عالی بیمه خدمات درمانی در دولت یازدهم توجه به مقوله پیشگیری است.

به طوری که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و در راس آن ربیعی وزیر این وزارتخانه تلاش کرده تا با تخصیص اعتبارات در این بخش، بار هزینه‌های بعدی در حوزه درمان را کاهش دهد.

اقدام اخیر وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تصویب آن در شورای عالی بیمه خدمات درمانی هم بسیار پسندیده است چرا که در جلسه اخیر این شورا که با حضور وزرای بهداشت و تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان سازمان‌های بیمه گر برگزار شد، پوشش هزینه‌های دندانپزشکی کودکان زیر چهارده سال به تصویب رسید.

با تصویب این طرح، خانواده‌ها از آن ابراز رضایت داشتند، چرا که هزینه‌های دندانپزشکی در زمینه‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست و هزینه‌های آن بسیار بالا است.

در همین زمینه علی ربیعی ، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در تاریخ هفتم خرداد امسال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص جزئیات خدمات بیمه دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام جزئیات خدمات بیمه دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال گفت: در این طرح 6 بسته خدماتی پیشگیری ارائه خواهد شد ضمن اینکه طرح اشاره شده از اواسط خرداد اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال در حوزه سلامت بنا داریم گامهای بلندی را با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمانهای بیمه‌گر برداریم، اظهار داشت: در همین زمینه چندی پیش تفاهمنامه‌ای با وزارت بهداشت برای ارائه خدمات در سطح یک روستاییان به امضا رسید.

ربیعی تصریح کرد: یکی دیگر از بسته‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه خدمات بیمه‌ای دندانپزشکی به کودکان زیر 14 سال است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان داشت:  در این بسته به سیاست‌های پیشگیرانه توجه ویژه‌ای شده است از جمله آموزش بهداشت،معاینه دوره‌ای دندانها،نحوه صحیح مسواک زدن، نخ کشیدن،   فلورایدتراپی، فیشورسیلنت، ترمیم، جرمگیری و بروساژ تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما بنا داریم با ارائه خدمات بیمه‌ای در حوزه پیشگیری شرایطی را فراهم کنیم تا خانواده‌ها هزینه کمتری را بابت درمان پرداخت کنند.

 ربیعی ادامه داد: طرح اشاره شده از اواسط خرداد در سطح کشور و برای کودکان زیر 14 سال اجرا خواهد شد و کار به این شکل است که سازمان بیمه سلامت 70 درصد هزینه‌های پیشگیری را در بخش دندانپزشکی پرداخت می‌کنند.

 وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: چنانچه خانواده‌ها به مراکز خصوصی نیز مراجعه کنند می‌توانند از خدمات بیمه‌ای دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال استفاده کنند اما این در حالی که سازمان بیمه‌گر بر اساس تعرفه‌های دولتی عمل خواهد کرد.

این در حالی است که گزارش میدانی خبرنگار فارس از برخی از مراکز دولتی و بیمارستانی حکایت از این دارد که این طرح هنوز به مراکز ابلاغ نشده است و هنوز اجرا نمی‌شود.

طرح اشاره از جمله های طرح‌های است که اگر به درستی و با همکاری بیمارستان‌ها اجرا شود می‌تواند هزینه‌های خانواده‌ها را در بخش خدمات دندانپزشکی به شدت کاهش دهد.

البته در طرح اشاره شده تنها برخی از هزینه های دندانپزشکی تحت پوشش بیمه‌ها قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها