امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98151
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 127
محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به سختی و سنگینی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اشاره ...

محمد علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به سختی و سنگینی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: این لایحه هنوز در کمیته حقوق خصوصی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
وی اظهار داشت: تا کنون ۱۴ ماده مهم و بحث برانگیز تصویب شده و پیش بینی می‌کنیم که بقیه مواد سریع تر به تصویب برسد. همچنین آن ساختار اولیه لایحه هم خیلی تغییر کرده است.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به سوالی که کدام ماده‌ها و بخش‌های این لایحه به تصویب رسیده است، بیان کرد: کلیات و تعاریف تصویب شده است.
وی افزود: شورایی با نام شورای عالی حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تشکیل و اعضای این شورا و ریاست آن هم مشخص شده، ارگان هایی که تکلیف حمایت از حقوق کودک را در این لایحه پیدا می‌کنند به ترتیب معرفی شدند و شرح وظایفشان هم مشخص شد. از جمله این ارگان‌ها وزرات کشور،‌ نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی، وزارت آموزش و پرورش وقوه قضاییه هستند.
عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه این لایحه با حضور کارشناسان متعدد از ارگان های متعدد تنظیم شده‌است، گفت: سعی کردیم تمام آن چیزی که می‌توان در زمینه حقوق کودک تصور کرد در این لایحه بیاید.
اسفنانی ادامه داد: در زمینه حقوق کودک مطالعات تطبیقی با قوانین ملل دیگر صورت گرفته و تمام جنبه‌های فقهی‌ آن هم در نظر گرفته شده و موارد قانونی‌اش هم دیده شده است. به نظر می‌آید که لایحه جامع و مانعی باشد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که نمی‌شود ادعا کرد که این لایحه تمام آنچه که مورد نیاز بوده را در خودش دارد، افزود: قانون ساخته دست بشر است و بشر هم از کمال مطلق برقرار نیست، به همین دلیل امکان دارد نواقصی در لایحه باشد ولی باید در اجرا بررسی کرد که نقایصش چیست و بعد آنها را برطرف کرد. همچنین نقاط قوتش را تقویت کرد. اما مسئله‌ای که هست آن چیزی که در ذهن کارشناسان حقوق کودک بوده‌است به طور کامل در این لایحه آمده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها