امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98154
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 72
میرابوطالب بدری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه چه برنامه‌ای برای افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی با ارزش افزوده بالا ...

میرابوطالب بدری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه چه برنامه‌ای برای افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی با ارزش افزوده بالا دارید، خاطرنشان کرد: یکی از معضلات ما صادرات مواد خام با ارزش افزوده پایین است که صادرات کالاهای دانش بنیان را در این راستا به جد در دستور کار قرار داده‌ایم.

بدری افزود: همچنین طی برنامه‌ای مشخص تمام کالاهای صادراتی را از سال 1381 تا پایان سال 1392 بررسی کرده‌ایم و مشخص شد که 1200 نوع کالای صادراتی با ارزش افزوده بالا در کشور صادر شده است.

شناسایی صادرکنندگان کالاهای با ارزش افزوده

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت به این نکته اشاره کرد که طبق آمارها، قیمت متوسط هر کیلو کالای صادراتی ما 47 سنت است، اما این نوع کالاها از 5 تا 6 دلار در هر کیلوگرم تا 1000 دلار برآورد شده است که برای ما بسیار ارزشمند است.

به گفته این مسئول در سازمان توسعه تجارت یکی از مسائلی که در بررسی‌های ما مشخص شده اغلب صادرکنندگان کالاهای با ارزش افزوده صادرات خود را به کشورهایی مانند اسپانیا، ایتالیا و فرانسه ارسال کرده‌اند، ولی متأسفانه بعد از 2 تا 3 سال صادراتشان قطع شده است و در حال بررسی علت این موضوع هستیم.

بدری گفت: بنا داریم تا به راه‌های مختلف این صادرکنندگان را زیر پوشش گرفته و با ارائه تسهیلات خاص از جمله مشوق‌های صادراتی و یارانه در برخی نقاط دستشان را بگیریم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها