امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98155
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند انتصابات روسای دانشگاه‌های کشور از سوی وزیر علوم  دولت یازدهم به ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند انتصابات روسای دانشگاه‌های کشور از سوی وزیر علوم  دولت یازدهم به صورتی انجام شد که از همان ابتدا حاشیه‌های زیادی را به همراه داشته و با مخالفت برخی از دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها روبه رو شد.

شاید تنوع در انتصاب ریاست دانشگاه‌ها نکته جالب توجهی در دولت یازدهم باشد، از برکناری 30 ثانیه‌ای گرفته تا انتصاب انتخاباتی و حالا انتخاب رئیس دانشگاه شریف از میان یک گزینه.

وزیر علوم از همان ابتدا بدون اعتنا به مخالفت‌ نمایندگان مجلس و حتی اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی به روند کار خود ادامه داد و حتی کارت زرد مجلس نیز نتوانست مانع ادامه روند نامتعارف انتصاب ریاست دانشگاه‌ها از سوی وزیر علوم باشد.

این روزها بحث تعیین ریاست دانشگاه شریف مطرح است، اعضای کمیته جستجوی دانشگاه شریف نام دو گزینه را در اختیار وزیر علوم قرار داده‌اند و وزیر علوم که با مخالفت رئیس جمهور برای ریاست یکی از این گزینه‌ها در دانشگاه مواجه شده است حالا برای انتخاب رئیس دانشگاه شریف تنها یک گزینه را در اختیار دارد.

با اینکه اعلام شد در دانشگاه شریف روند انتصاب رئیس دانشگاه متفاوت است و رئیس سابق با تشکیل کمیته‌ای سعی در ارائه مشورت به وزیر را داشته است ولی آنچه در پایان رقم خورد باز هم برگزاری انتخابات بود. یعنی همان چیزی که اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی و حتی رئیس جمهور با آن مخالفت کردند.

البته انتخابات در دانشگاه شریف به نحوی انجام شد که کمیته‌ای از سوی رئیس فعلی دانشگاه تعیین شد که این کمیته 4 نفر را به شورای دانشگاه معرفی کردند و در جلسه‌ای در روز چهارم تیرماه پس از رای‌گیری دو نفر به وزیر علوم معرفی شدند.

2 نفر نهایی مسعود نیلی و محمود فتوحی بودند که در پایان این جلسه به وزیر علوم معرفی شدند.

مسعود نیلی مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی است و بر اساس شنیده‌ها رئیس جمهور با ریاست نیلی بر دانشگاه شریف مخالفت کرده است بنابراین در حال حاضر وزیر علوم مانده است و تنها یک گزینه برای انتخاب ریاست دانشگاه شریف.

از روز چهارم تیرماه که گزینه‌های ریاست دانشگاه شریف به وزیر علوم اعلام شد 25 روز می‌گذرد ولی هنوز وزیر علوم گزینه نهایی را اعلام نکرده است.

برخی می‌گویند شاید همان گزینه‌ای که وزیر علوم مخالف ریاستش بر دانشگاه شریف است مدنظر وزیر علوم بوده و علت تاخیر اعلام نام رئیس دانشگاه نیز همین است.

به هر حال وزیر علوم در تعیین ریاست دانشگاه شریف نیز سنت شکنی نکرد و همچنان به سنت خود مبنی بر تنوع در انتخاب ریاست دانشگاه‌ها ادامه می‌دهد.

تنوع ایجاد شده در تعیین ریاست دانشگاه شریف نیز انتخاب وزیر علوم از میان یک گزینه است.

سعید سهراب‌پور عضو کمیته جستجوی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ما گزینه دیگری را برای معرفی به وزیر نداریم زیرا کسی حاضر به پذیرفتن چنین سمت دشواری نیست و این گزینه‌ها نیز فداکاری کردند که کاندید ریاست شدند.

وی افزود: در صورت مخالفت رئیس جمهور با مسعود نیلی برای ریاست دانشگاه صنعتی شریف، تنها فتوحی به عنوان گزینه ریاست دانشگاه باقی می‌ماند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها