امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98165
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 114
حسین عبده‌تبریزی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که صندوق‌های زمین و ساختمان چه ...

حسین عبده‌تبریزی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که صندوق‌های زمین و ساختمان چه زمانی رسما آغاز به کار خواهند کرد، اظهار داشت: تاکنون چند صندوق‌ زمین‌وساختمان مجوز گرفته است و با توجه به طی مراحل اجرایی، هرچه زودتر راه‌اندازی خواهد شد.

وی درباره صندوق پس انداز خرید مسکن، افزود: این صندوق طی 8 ماه جلسه با بانک مرکزی در مرحله نهایی راه‌اندازی قرار دارد.

عضو شورایعالی بورس درباره جزئیات این صندوق تصریح کرد: این صندوق پس اندازهای مردم را جمع‌آوری پس از طی دوره ماهانه تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این وام می‌تواند جایگزین اوارق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس شود، گفت: پیش‌بینی شده 60 تا 80 میلیون تومان وام به توسط این صندوق به متقاضیان پرداخت شود.

به گزارش فارس،‌ اکنون بابت هر ورقه اوراق تسهیلات خرید مسکن هزینه‌ای بیش از 93 هزار تومان باید پرداخته شود، یعنی برای دریافت 45 میلیون تومان وام، 90 اوراق هر کدام به ارزش بیش از 93 هزار تومان در مجموع (84 میلیون ریال) تهیه شود.

بنابراین در نهایت با احتساب هزینه‌های جانبی دریافت وام از بانک مسکن وامی حدود 35 میلیون تومان نصیب متقاضی خواهد شد که نسبت به سایر روش‌های دریافت وام از بانک‌های دیگر هزینه‌بر و بدون‌صرفه اقتصادی است.

با این وجود پس از راه‌اندازی صندوق پس انداز نیاز عمده‌ متقاضیان در مورد دریافت تسهیلات بلندمدت برطرف شده و تقاضای از اوراق تسهیلات خرید مسکن فرابورس به این صندوق سرازیر خواهد شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها