امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98179
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۱
تعداد بازدید: 139
آرمان خالقی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد الزامات اجرایی شدن بسته خروج غیر تورمی از رکود، ...

آرمان خالقی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد الزامات اجرایی شدن بسته خروج غیر تورمی از رکود، اظهار داشت: در این بسته، مسائل مربوط به خروج غیر تورمی از رکود مطرح شده ولی برای تکمیل آن، پیوست‌هایی لازم است و باید جزئیات بیشتری تعیین و حدود و تکالیف قانونی هر بخش مشخص شود.

وی ادامه داد: بسیاری از مسائل در این بسته مشخص شده و فقط باید به سمت عملیاتی شدن آن حرکت شود،در مواردی که لازم است قانون و مقررات اصلاح شود و یا بودجه لازم تخصیص داده شود.

خالقی تصریح کرد:‌ باید گام‌های اجرایی لازم برای پیشبرد این بسته مشخص شود تا واحدهای تولیدی بدانند که چه کاری باید انجام دهند و در مقابل، چه امکاناتی به آنها اختصاص خواهد یافت.

وی، تحریک تقاضا را لازمه خروج از رکود عنوان کرد و گفت:‌ با ایجاد تقاضا، بازار از حالت رکود خارج می‌شود، حال باید دید چطور می‌توان این کار را انجام داد تا باعث تورم نشود.

وی اظهار داشت: در دولت قبل، تزریق پول به مردم با هدف تحریک بازار انجام شد ولی این مسئله، رکود به همراه داشت و تورم را افزایش داد، به همین دلیل تحریک تقاضا در بازار باید با احتیاط و با دقت انجام شود.

این کارشناس صنعت، اصلاح روش مصرف مردم از کالای خارجی به محصول داخلی را عاملی برای تقاضا و تحریک بازار عنوان کرد و افزود: نوع سلیقه مردم باید طوری تغییر کند که باعث خروج واحدهای تولیدی از رکود شود.

وی تأکید کرد: سازمان توسعه تجارت باید یک سری تکالیف برای تجارت خارجی و صادرات تعریف کند و سیستم بانکی نیز باید برنامه‌هایی برای افزایش توان تولید واحدهای صنعتی تدوین کند.

وی اظهار داشت: افزایش تیراژ و کاهش قیمت باعث رونق بازار می‌شود که باید یک سری اقدامات در این مورد پیش‌بینی شود و در بسته‌های مشخص ارائه شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها