امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98186
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم‏، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که در مدرسه حجتیه قم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم‏، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که در مدرسه حجتیه قم برگزار شد با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) از زندگی جاویدان برخوردار نبوده است اظهار داشت: هیچ فردی روی زمین از زندگی جاویدان بهر‌ه‌مند نخواهد بود.

وی اتهام‌های سحر و... را از اقدامات مشرکان برای مقابله با حضرت محمد(ص) دانست و عنوان کرد: در طول تاریخ هر فرد و یا حکومتی که برای برپایی حق و عدالت به پاخاسته با تهمت دشمنان مواجه شده است.

این مرجع تقلید آزار دادن یاران پیامبر اسلام(ص) را یکی دیگر از راهکارهای مقابله دشمن با مسلمانان خواند و ابراز داشت: از بین بردن هواپیمای مسافربری و به شهادت رسیدن مردمان بی‌گناه در خلیج فارس یکی از اقدامات دشمنان برای آزار دادن مسلمانان در دوران غیبت امام زمان(عج) است.

وی محاصره اقتصادی را سومین گام مشرکان برای مقابله با اسلام برشمرد و گفت: مسلمانان برای رهایی از آزار مشرکان به شعب ابیطالب پناه آوردند و طی سه سال محاصره اقتصادی رنج‌های بسیاری را متحمل شدند.

آیت‌الله سبحانی وضعیت تحریم‌های اقتصادی ایران اسلامی را همانند شعب ابیطالب دانست و گفت: مشرکان در زمان پیامبر اسلام(ص) حصر اقتصادی خود را پس از سه سال شکستند، اما دولت‌های خارجی و مشرکان امروز بر تحریم‌های خود استمرار خواهند کرد.

این مدرس حوزه علمیه قم گفت: ترور حضرت محمد(ص) برای از بین بردن کامل دین اسلام برنامه‌ریزی شده بود، اما به اذن خداوند نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشت.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) فرزند پسری نداشت ادامه داد: دشمنان منتظر فوت ایشان بودند تا چراغ دین اسلام خاموش شود، اما بر خلاف پیش‌بینی آن‌ها حضرت فاطمه زهرا(س) و امام علی(ع) پس از فوت آن حضرت موجب استمرار فرهنگ ناب اسلام شدند.

آیت‌الله سبحانی به روز قیامت و برپایی عدل الهی اشاره کرد و یادآور شد: مومنان در دنیای خود با کافران جنگ و نزاع می‌کنند و در روز قیامت نیز با پشتوانه بسیار محکمی در برابر آن‌ها خواهند ایستاد.

این مرجع تقلید از مشرکان به عنوان افرادی که به خداوند دروغ نسبت می‌دهند و آیات قرآن کریم و رسول خدا(ص) را تکذیب می‌کنند یاد کرد و افزود: کسانی که با شریعت پاک به سمت اسلام بیایند، به تصدیق خداوند و نشانه‌های او خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: جهنم جایگاهی برای کافران و در مقابل آن بهشت جایگاهی برای مومنان است که خواسته‌های افراد نیکوکار در آن محدودیتی نخواهد داشت.

آیت‌الله سبحانی بر تقویت ایمان در کنار انجام عمل صالح تاکید کرد و متذکر شد: در قرآن کریم هر کجا که بر تقویت ایمان تاکید شده بلافاصله از عمل صالح سخن به میان آمده است، زیرا این دو بدون یکدیگر معنایی نخواهند داشت.

این مدرس حوزه علمیه قم بیان داشت: خطرناک‌ترین تهدید برای جوانان این است که جوانی ایمان خود را برای مومن بودن کافی بداند و انجام اعمال با اخلاص غافل شود.

این مرجع تقلید متذکر شد: ماهواره‌ همانند تلویزیون و رادیو یک ابزار ارتباطی است اما 99 درصد موجب گسترش فساد و فحشا خواهد شد.

وی با اشاره به نفوذ ماهواره‌های دشمن در خانواده‌های جوامع اسلامی اذعان داشت: شبکه‌های ماهواره‌ای اعتقاد و اخلاق مسلمانان را نشانه گرفته‌اند و پوشش نامناسب جوانان نیز از تاثیرات مخرب این ابزار رسانه‌ای است.

انتهای پیام/2258/ن۳۰
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها