امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98187
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۴
تعداد بازدید: 187
«مشرق المنصور»، دبیرکل جنبش «الوطن» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد ...

«مشرق المنصور»، دبیرکل جنبش «الوطن» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد که شیعیان در معرض کشتار و قتل‌عام‌های جمعی و کشتارهای سازمان یافته در مناطقی قرار

دارند که گروه تکفیری «داعش» بر آنها تسلط می‌یابد.

المنصور افزود: جنبش الوطن به شدت قتل‌ عام‌ها و شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌هایی که شیعیان در شهرها و روستاهای تلعفر و البشیر و آمرلی و شهرها و مناطق دیگر شیعه نشین در معرض آن قرار می‌گیرند، را محکوم می‌کند.

وی ادامه داد: این جنبش بر ضرورت ارائه کمک‌های فوری و آنی برای تمام آوارگان و پناهجویان و ارائه خدمات اساسی به آنها و انتقال بیماران و مجروحان به بیمارستان‌ها و درمان آنها و تشکیل کمیته‌های ولی برای رسیدگی به این امور تاکید دارد.

المنصور تاکید کرد: نیروهای امنیتی و ارتش عراق باید هرچه سریع‌تر به کمک مناطقی بشتابند که در محاصره گروه تکفیری داعش قرار دارند و پیش از آنکه این مناطق از سوی این گروه تکفیری تصرف شود، آنها را از جنایات داعش نجات دهند.

وی خاطر نشان کرد: جنبش الوطن پیشتر زنگ خطر کشتار شیعیان به دست گروه‌های تروریستی تکفیری در این شهرها را به صدا درآورده بود، اما با بی‌توجهی دستگاه‌های دولتی مواجه شده بود، به همین دلیل از مرجعیت دینی عالی عراق در نجف اشرف و سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی خواسته می‌شود، برای پایان دادن به این جنایات و نقض‌های حقوق بشری علیه شیعیان موضع سریعی اتخاذ کنند.

به اعتقاد المنصور تکرار جنایات و جرایمی مانند کشتار جمعی و مهاجرت دادن‌های گروهی شیعیان از برخی مناطق به مناطق دیگر در سایه ادعای برقراری نظام دموکراتیک در عراق، عملی نبودن شعارهای ملی و تلاش برای از بین بردن وحدت و یکپارچگی کشور را به اثبات می‌رساند.
انتهای پیام

برچسب ها:
آخرین اخبار