امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98199
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۴
تعداد بازدید: 74
«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر امور سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که نزدیک شدن روز ...

«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر امور سیاسی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که نزدیک شدن روز جهانی قدس آن هم در چنین شرایطی که رژیم صهیونیستی حملاتی را علیه ملت فلسطینی انجام ‌می‌دهد، بهترین فرصت برای متحد کردن صفوف امت اسلامی و جلب نگاه‌ها به کشتارهایی است که صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین انجام می‌دهند.

محمد افزود: روز جهانی قدس باید از مقاومت فلسطینی در قبال اشغالگران صهیونیستی حمایت کند، چون تمام راه‌های گفت‌وگو و مذاکره بااشغالگران در راستای عملیات شهرک‌سازی صهیونیستی و تجاوز وحشیانه به کودکان و بی‌گناهان به بن بست رسیده است، به همین دلیل باید پیام لزوم حمایت از مقاومت فلسطینی را به جهان اسلام برسانیم و این حقی تضمین شده در حقوق بین الملل است، چون ملل تحت اشغال اجازه مقاومت در برابر اشغالگران را دارند.

وی خاطر نشان کرد: روز جهانی قدس امسال از اهمیت بسیاری برخوردار است، چون منطقه درگیر قضایای بسیاری است، از جمله تروریسم در سوریه، داعش در عراق و اوضاع ناآرام لیبی و تونس و یمن و بحرین همه و همه موجب شده تا بسیاری از سیاستمداران قضیه فلسطینی را فراموش کنند.

به همین منظور محمد تاکید می‌کند که روز جهانی قدس نگاه‌ها و توجه‌ها را به این قضیه مهم و مهم‌تر از آن مسجد الاقصی جلب می‌کند، چون هرآنچه در منطقه رخ می‌دهد، با هدف تضعیف ارتش‌ کشورهای عربی و اسلامی صورت می‌گیرد.

عبد الفتاح در این خصوص خواهان آن شد که در روز جهانی قدس در هر کشوری کمپینی برای یاری قضیه فلسطینی و یادآوری آن به جهانیان و مدعیان حقوق بشر تشکیل شود.

وی تاکید کرد که روز قدس باید روز قیام علیه دشمن صهیونیستی و سرآغاز وحدت اسلامی به نفع قضیه فلسطینی باشد، چون این قضیه تنها قضیه‌ای است که تمام مسلمانان بر سر آن اتفاق نظر دارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها