امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9820
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 168
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز وارد سرزمین‌های اشغالی فلسطین و همچنین کرانه باختری شد تا به تعبیر خود در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز وارد سرزمین‌های اشغالی فلسطین و همچنین کرانه باختری شد تا به تعبیر خود در دیدار با مقامات اسرائیلی و فلسطینی دو طرف را بار دیگر به پای میز مذاکرات شکست خورده سازشی آورد که از حدود سه سال پیش با ادامه تجاوزات و کشتارهای رژیم صهیونیستی متوقف شد.

جان کری پس از دیدار با مقامات صهیونیستی وارد شهر رام الله در کرانه باختری شد و با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان پس از دیدار کری و عباس اعلام کرد: دو طرف در این دیدار درباره طرح صلحی که جان کری در حال آماده کردن آن است گفت‌وگو کردند.

عریقات ادامه داد: این طرح همچنان در مرحله آماده سازی است و تماس‌ها با همه طرف‌های فلسطینی، اسرائیلی، عربی، اروپایی، روسی و همه طرف‌های بین‌المللی ذیربط با روند صلح و ثبات در منطقه برقرار است.

این مقام تشکیلات خودگردان گفت: وزیر خارجه آمریکا سفرهای دوره‌ای فشرده‌ای دارد و تماس‌های گسترده‌ای برقرار کرده است تا به ساختاری معین برای طرح خود دست یابد.

عریقات تاکید کرد: برخورداری از کشور مستقل فلسطینی دارای حاکمیت مستقل و بدون شهرک سازی در آن از شروط صلح نیست بلکه الزامی برای تحقق صلح است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها