امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98222
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 114
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه امروز هیات دولت با اشاره به جنایات گسترده رژیم صهیونیستی در غزه، اظهارداشت: دولت و وزارت امور خارجه با تمام توان به عنوان یک کشور انقلابی و همچنین رئیس جنبش غیرمتعهدها از این مردم بی دفاع، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که با دعای خیر مردم، گرفتاری کشورهای مسلمان سوریه، عراق و بویژه غزه که این روزها بی‌رحمانه آماج حملات رژیم صهیونیستی هستند، رفع شود.

رئیس جمهوری تاکید کرد: مهمتر از حملات گسترده از زمین و هوا بر سر مردم بی دفاع غزه ، سکوت جهانی در برابر این فاجعه بزرگ است و کشورهایی که ادعای تمدن می کنند ، در برابر این تروریسم دولتی ساکت هستند.

روحانی در ادامه افزود: اینکه تمام اعضای یک خانواده در برابر گلوله های تانک قرار می گیرند و قطعه قطعه می شوند، به هیچ وجه قابل تحمل و باور کردنی نیست.

رئیس جمهوری اظهارداشت: صهیونیست ها با بهانه جویی های بی جهت این فاجعه بزرگ انسانی را بوجود آورده اند و در عکس العمل های جهانی متاسفانه می بینیم کشورهای غربی و بسیاری از کشورهای عرب و مسلمان یا در برابر این جنایات سکوت کرده اند و یا اقداماتشان ، تناسبی با عظمت فاجعه ندارد.

وی در ادامه این جلسه، پس از گزارش وزیر امور خارجه، از تلاشهای ارزشمند محمدجواد ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای و اهتمامی که در جریان مذاکرات در پاسداری از حقوق و منافع ملی داشتند ، تشکر و قدردانی کرد.

روحانی به نخستین نشست مجمع اعضای دولت درشب قدر سال قبل و عهدی که این جمع در آن شب با خداوند و مردم، برای حل مشکلات کشور و آرامش و زندگی بهتر برای مردم بستند، اشاره کرد و با تشکر از همه اعضای دولت و همکاران، دستاوردهای این مدت را با اهمیت تلقی و از ایجاد آرامش و امید، تخفیف تحریم‌ها، عزت بین‌المللی، کاهش بی‌ثباتی ها و بی انضباطی ها و بهبود اخلاق و فرهنگ، به عنوان بخشی از این دستاوردها نام برد.

رئیس‌جمهوری گفت: به حمدالله از لطمات فرهنگی و اخلاقی و رواج اتهامات ناروا و تقابل قوا با یکدیگر که موجب رنجش مردم و آسیب جدی به کشور بود ، فاصله گرفته ایم و دولت با تمام توان برای حفظ آرامش و نشاط جامعه و کاهش رنج مردم می کوشد و امید است از دعای خیر مردم در این شب عزیز هم بهره مند باشیم.

روحانی با گرامیداشت شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان که محتمل ترین شب قدر است، این شب را لطف بزرگ پروردگار نسبت به انسان دانست و اظهارداشت: از این فیض و رحمت بالاتر نیست که یک شب عبادت، معادل یک عمر اجر و ثواب باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار