امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98228
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 64 تن از شخصیت‌های برجسته جهانی در نامه‌ای که روز جمعه در روزنامه «گاردین» به چاپ رسیده، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 64 تن از شخصیت‌های برجسته جهانی در نامه‌ای که روز جمعه در روزنامه «گاردین» به چاپ رسیده، خواستار تحریم تسلیحاتی رژیم‌صهیونیستی به دلیل «ارتکاب جنایات جنگی» شدند.

در این لیست نام 6 نفر از برندگان جایزه نوبل نیز به چشم می‌خورد. «نوام چامسکی» نظریه‌پرداز و استاد برجسته دانشگاه، «ریچارد فالک» گزارشگر سابق سازمان ملل در اراضی اشغالی، اسقف «دسموند توتو» برنده جایزه صلح نوبل و «جرمی کوربین» نماینده پارلمان انگلیس از جمله امضا‌کنندگان این نامه هستند.

در ابتدای این نامه با اشاره به مراودات گسترده مالی و نظامی رژیم‌صهیونیستی با کشورهای غربی و به تبع آن مصونیت تل‌آویو از انتقادات دولت‌ها در برابر حملات اسرائیل به نوار غزه، آمده است: «با واردات و صادرات تسلیحات به اسرائیل و تسهیل توسعه فناوری نظامی اسرائیل، دولت‌ها به صورتی فعال پیامی مبنی تائید تجاورات نظامی اسرائیل از جمله جرایم جنگی و جرام احتمالی علیه بشریت، را منتقل می‌کنند.»

امضا‌کنندگان این نامه همچنین تحریم تسلیحاتی رژیم‌صهیونیستی را خواستار شده‌اند. در این بخش از نامه آمده است: «ما از سازمان ملل و دولت‌های سرتاسر جهان می‌خواهیم تا گام‌هایی فوری برای اجرای تحریم‌های تسلیحاتی جامع و قانونا الزام‌آور علیه اسرائیل، بردارند؛ نظیر تحریم‌هایی که در دوران آپارتاید علیه آفریقای جنوبی وضع شد.»

در جریان دو هفته‌ای که از آغاز عملیات رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه می‌گذرد، نزدیک به 440 فلسطینی شهید شده‌اند که 77درصد آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار