امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9823
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما در یک سخنرانی در دانشکده وزارت دفاع آمریکا درباره سیاست‌های امنیت ملی آمریکا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما در یک سخنرانی در دانشکده وزارت دفاع آمریکا درباره سیاست‌های امنیت ملی آمریکا و زندان گوانتانامو سخن گفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکا، رئیس جمهور آمریکا درباره زندان گوانتانامو که بستن آن را از سال 2008 وعده داده بود بار دیگر کنگره آمریکا را به کارشکنی متهم کرد.

باراک اوباما گفت: «من در مقام رئیس جمهور تلاش کردم گوانتانامو را ببندم.»

علی‌رغم این، وی افزود: «کنگره آمریکا دلایلی غیر از مسائل سیاسی برای جلوگیری از بسته شدن این زندان ندارد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش به حملات پهپادهای آمریکا اشاره کرد و بالاخره به اینکه این حملات به کشته شدن غیرنظامیان منجر شده‌اند اعتراف کرد. 

رئیس جمهور آمریکا گفت می‌داند که این حملات به کشته شدن غیرنظامیان منجر شده اما موافق اینکه هیچ کاری در این مورد انجام نشود هم نیست.

او گفت: «قبل از انجام حملات توسط پهپادها باید احتمال قریب به یقین وجود داشته باشد که هیچ فرد غیرنظامی کشته یا زخمی نمی‌شود.»

وی ادامه داد: «حملات پهپادها بحث‌انگیزند اما در عین حال قانونی هستند و باعث نجات جان عده‌ای از افراد شده‌اند.»

تحولات سوریه از جمله دیگر محورهای سخنان رئیس جمهور آمریکا بود.

آقای اوباما بار دیگر بر تقویت مخالفان سوریه تأکید کرد و گفت ما نباید به خائنان اجازه دهیم در جدال‌های سوریه پیروز میدان باشند. وی گفت: «ما باید از انتقال به دموکراسی در سرتاسر دنیا حمایت کنیم.»

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت امنیت ملی آمریکا همچنان در معرض تهدید است و وعده داد تروریست‌ها را در دادگاه‌های آمریکایی محاکمه خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها