امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9825
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هشتم خرداد ماه تهران میزبان نشست دوستان سوریه است. در همین زمینه سید عباس ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هشتم خرداد ماه تهران میزبان نشست دوستان سوریه است. در همین زمینه سید عباس عراقچی سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست هفتگی با خبرنگاران در «راه‌حل سیاسی و ثبات منطقه‌ای» را شعار این نشست اعلام کرد و گفت که از وزرای خارجه، مقامات و شخصیت‌های بلندپایه و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمده و تاکنون استقبال خوبی از این نشست صورت گرفته است.

‌وی این نشست را تلاشی از سوی ایران برای کمک به راه‌های سیاسی در خصوص موضوع سوریه خواند و افزود: ما از ابتدا معتقد بودیم که این بحران هیچ راه‌حل و راهکار نظامی ندارد و باید از طریق راهکارهای سیاسی و برگزاری گفت‌وگوهای ملی بین دولت سوریه و مخالفین به راهکاری عادلانه و مطلوب دست یافت.

تهران پس از ارائه طرح شش ماده‌ای برای حل بحران سوریه اقدام به برگزاری 2 نشست در تهران و دمشق کرده است.

جمهوری اسلامی ایران همچنین یکی از اعضای فعال گروه چهارجانبه منطقه‌ای ایران، مصر، عربستان سعودی و ترکیه برای حل بحران سوریه بوده است.

در سومین نشست که قرار است چهارشنبه هشتم خرداد ماه در تهران برگزار شود بر ضرورت گفت‌وگو به عنوان تنها راه‌حل بحران سوریه و واگذاری هرگونه تصمیم گیری به مردم سوریه بدون هرگونه دخالت خارجی تأکید خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها