امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98266
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 128
سجاد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در واکنش به اعلام پیوند کلیه از فرد ایرانی به بیماران خارجی گفت: تاکنون هیچ موردی از انجام پیوند ...

سجاد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در واکنش به اعلام پیوند کلیه از فرد ایرانی به بیماران خارجی گفت: تاکنون هیچ موردی از انجام پیوند کلیه از دهنده ایرانی به گیرنده خارجی به وزارت بهداشت گزارش نشده است البته مواردی بوده که افرادی می‌خواستند این کار را انجام دهند اما مأموران وزارت بهداشت به موقع متوجه شده و جلوی آن را گرفته‌اند.

وی افزود: البته همین قدر که بیمارستانی اقدام به بستری بیمار خارجی برای پیوند کلیه از دهنده ایرانی کرده باشد جرم بسیار سنگینی مرتکب شده و در مواردی که چنین گزارش‌هایی داشته‌ایم اولاً آن بخش بیمارستان تعطیل شده است، ثانیاً ارزشیابی بیمارستان تنزل پیدا کرده است.

مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت حتماً در مواردی که چنین گزارش هایی داشته است با خاطیان برخورد جدی انضباطی کرده است، البته گزارش‌هایی که تاکنون داشته‌ایم در بیمارستانهای خصوصی بوده است.

رضوی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که سال گذشته نیز بعد از اعلام وجود شبکه‌های دلالی کلیه در کشور وزیر بهداشت دستور پیگیری داد،‌نتیجه این دستور چه بود گفت: بله، وزیر بهداشت دستور داد و متعاقب آن موضوع به وزارت اطلاعات ارجاع شد و قرار شد اگر شبکه‌ای باشد، موضوع را پیگیری کنند و نتیجه را به وزارت بهداشت گزارش کنند تا با پیگیری موضوع با خاطیان برخورد شود و اکنون منتظر اعلام نظر وزارت اطلاعات هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها