امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98270
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن در گفت‌وگو با روزنامه «گاردین» گفت: نظارت ضعیف بر برنامه‌های جاسوسی آمریکا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن در گفت‌وگو با روزنامه «گاردین» گفت: نظارت ضعیف بر برنامه‌های جاسوسی آمریکا، پرسنل نظامی را قادر می‌ساخت تا به عکس‌های غیراخلاقی و عریان افرادی که تحت جاسوسی بودن، دست پیدا کنند و گاهی اوقات این عکس‌ها را به اشتراک نیز بگذارند.

او که درباره تاثیر سیستم ممیزی ضعیف در آژانس امنیت ملی آمریکا سخن می‌گفت، افزود: بسیاری از افرادی که وارد سیستم نظارتی می‌شدند، 18 تا 22 ساله بودند که ناگهان وارد سمتی با مسئولیت غیرعادی می‌شدند که برخی مواقع مورد سوءاستفاده قرار می‌گرفت.

اسنودن اظهار داشت: این افراد در طول کار روزانه خود گاهی به چیزهایی بر می‌خوردند که کاملا به فعالیت آنها نامربوط بود. به عنوان مثال، به تصویر برهنه محرمانه فردی بر می‌خوردند که در موقعیتی غیراخلاقی قرار داشت که جذاب بود. آنها چه می‌کردند؟ در صندلی خود به عقب بر می‌گشتند و آن را به همکار خود نشان می‌دادند. اما این مورد هرگز گزارش نمی‌شد و هیچکس از آن اطلاع ندارد علت نیز نظارت ناکافی است.

وی ادامه داد: جاسوسی به خودی خود سو‌استفاده تلقی می‌شود. اما اینکه تصاویر خصوصی شما، گزارش‌های زندگی و لحظات خصوصی شما بدون هیچ اجازه‌ای در اختیار دولت قرار گیرد، نقض حقوق شما به شمار می‌آید.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها