امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98272
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 48
مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تاکنون معاونین حقوقی وزارت بهداشت و ...

مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تاکنون معاونین حقوقی وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست اسناد آلایندگی بنزین را به قوه قضائییه ارائه نکرده اند، گفت: تاکنون دوبار احضاریه به این سازمان ها ارسال شده است که هنوز هیچ پاسخی از سوی وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست داده نشده است.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه شکوائیه ما در خصوصی تولید بنزین آلوده در پتروشیمی ها به دلیل اظهارات مسئولان وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست در رسانه ها بوده است تصریح کرد: اگر معاونین حقوقی این سازمان ها اسناد آلایندگی بنزین پتروشیمی ها را به دادسرا ارائه نکنند ما به عنوان شهروند به دلیل تشویش اذهان عمومی از آنها شکایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه سوال اصلی این است، در صورتی که مسئولان سازمان محیط زیست اعلام کرده اند اسناد آلایندگی بنزین پتروشیمی ها را به مجلس ارائه کرده اند چرا این اسناد را به دادگستری ارائه نمی کنند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: زمانی که بحث شکایت در خصوص تولید بنزین آلوده در پتروشیمی ها مطرح شد عنوان کردیم که علاوه بر جناب آقای میرکاظمی مسئولان دولت های گذشته نیز در این زمینه باید پاسخگو باشند به همین دلیل تحقیقات باید به صورت دقیق صورت پذیرد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر اسناد آلایندگی بنزین از سوی سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت ارائه نشود‌ آنگاه بازپرس نسبت به این موضوع حساس خواهد شد و در این زمینه وارد عمل خواهد شد بنابراین به صلاح است که سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت این اسناد را هرچه زودتر ارائه کند.

به گزارش خبرنگار فارس در تاریخ 12 خردادماه سال جاری، سه وکیل دادگستری به نام های مصطفی ترک همدانی، علیرضا دقیقی و محمود عطار به دلیل تولید بنزین آلوده در پتروشیمی ها از سید مسعود میرکاظمی شکایت کردند.

علت شکایت این وکلا اظهاراتی بود که از سوی مسئولان دولت فعلی در زمینه سرطانزا بودن بنزین پتروشیمی ها مطرح شد.

این پرونده قضایی هم اکنون در شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها