امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98284
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 32
«محمد الجیلانی»، دبیرکل جنبش «حشود» مصر در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: یکی از مهمترین ...

«محمد الجیلانی»، دبیرکل جنبش «حشود» مصر در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: یکی از مهمترین موفقیت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل(ره) جلب توجه و راهبری ملل مسلمانان به سوی مهمترین قضیه آنها، قضیه فلسطین و اهمیت آزادسازی آن از چنگ یهودیان صهیونیست است.

الجیلانی افزود:‌ روز قدس ضرورتی است تا امت اسلامی به یاد بیاورند که بیت المقدس، اولین قبله و دومین مسجد و سومین حرم مقدس در چه وضعیتی به حال خود رها شده است.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که قدس شریف است و از آنجا که قضیه ما فلسطین است، بنابراین ما در برابر مشکلات بسیاری قرار داریم که جهان اسلام هم اکنون در هر مکان و منطقه‌ای با آن دست به گریبان است.

الجیلانی فلسطین و قدس را نمادی برای قیام امت و پیروزی آن دانست و در مقابل دشمن صهیونیستی را نشان و نمادی برای تمام دشمنی‌ها در طول تاریخ تلقی کرد که جنگی سخت علیه جهان اسلام دارند.

وی تاکید کرد که روز جهانی قدس باید بار دیگر هویت امت عربی و ترتیب اولویت‌ها را مشخص کند و استفاده آگاهانه از توانمندی‌ها و امکاناتش برای نسل‌های آینده را درپی داشته باشد.

الجیلانی ادامه داد: روز جهانی قدس به معنای پیام اسلام در این دوره و عصر است و همانگونه که مهمترین قضیه امت اسلامی نیز شمرده می‌شود. امروز دل‌های همه مسلمانان قدس را فریاد می‌زند و خواهان آزادی آن و عزت و بزرگی برای اسلام و امت اسلامی و زوال نژادپرستی صهیونیستی و ظلم و ستم آمریکایی است.

وی تاکید کرد که در این شرایط تنها و تنها باید در پی وحدت سرنوشت جهان اسلام در رویارویی با چالش‌ها و مشکلات بود و بزرگداشت و زنده نگه داشتن روز جهانی قدس تکلیف شرعی و وظیفه‌ای ملی بر دوش همه مسلمانان و اعراب و انسان‌های آزاده است و چه روزی بهتر از روز قدس که در آن احساسات مسلمانان در برابر توطئه‌هایی که آنها را هدف گرفته، متحد و یکپارچه شود.

الجیلانی سخن خود را با این گفته به پایان رساند که برای روح امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی در ایران و مقاومت لبنان و فلسطین و سوریه و عراق و مصر که در رویارویی‌ با تکفیری‌ها به شهادت رسیدند، سلام و درود می‌فرستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها