امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98287
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 99
«مولوی شهزاده شاهد» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به اهمیت و ضرورت ...

«مولوی شهزاده شاهد» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به اهمیت و ضرورت اتحاد بین جوامع اسلامی، اظهار داشت: روز قدس، بهترین الگو برای اعلام اتحاد و وفاق اسلامی است.

وی افزود: دنیای اسلام به مثابه یک پیکره واحد از هرگونه عارضه‎ای که به ناتوانی آن بینجامد، باید مصون نگه داشته شده و صیانت از این پیکره وظیفه تمامی مسلمانان جهان است.

این عضو مجلس نمایندگان تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی مرض مهلکی است که بر بخشی از بدنه‎ دنیای اسلام عارض شده و مهار و تضعیف چنین مرضی می‎طلبد که تمام اجزای پیکره‎ اسلام در برابر آن واکنش قاطع و به ‎موقع نشان داده تمام توان خود را علیه این مرض بسیج کنند.

** لزوم  اطاعت از رهنمودهای امام خمینی(ره) به عنوان رهبر جهان اسلام

شاهد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام خمینی(ره) به منافع دنیای اسلام و نجات و رهایی مسلمانان جهان می‎اندیشید و هیچ فردی نمی‎تواند مدعی باشد که سخنان امام خمینی(ره) معطوف به مسائل مورد توجه کشور خاصی بوده است.

وی افزود: اعلام روز قدس یکی از اقدامات ابتکاری و ارزنده امام خمینی (ره) از جایگاه رهبرِ راهبردساز مسلمانان جهان بود.

این عالم دینی تاکید کرد: امام خمینی(ره) به عنوان رهبر آگاه و اندیشمندی که اِشراف لازم بر مصالح و مسائل دنیای اسلام داشت، روزی را به نام روز قدس اعلام کرد تا مسلمانان جهان در این روز بدانند که بر اساس درک مشترک و درد مشترک، اهداف و خواسته‎های مشترکی را تعقیب می‎کنند.

شاهد خاطرنشان ساخت: سنت راه‎پیمایی و اعلام انزجار از مظالم رژیم غاصب صهیونیستی که به وسیله امام خمینی(ره) بنیان گذاشته شد، تاکنون پا برجا و به قوت خود باقی است.

وی افزود: راهپیمایی در کابل، استمرار سنت اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و اعلام وفاداری و پایبندی به رهنمودهای رهایی‎بخش و سودمند امام راحل(ره) است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها