امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98291
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 79
موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره عدم اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص نرخ ...

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره عدم اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص نرخ سود تسهیلات از سوی بانک‌ها، اظهار داشت: هفته گذشته وزیر امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون برنامه و بودجه حاضر شد و سوال بنده از ایشان در همین باره بود.

وی افزود: آقای طیب نیا گفت ما برای اصلاح وضعیت نرخ‌های سود، نرخ‌ها را در شورای پول و اعتبار اصلاح کردیم؛ اما من گفتم شما مصوب کردید اما در بانک‌ها اجرا نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: وزیر اقتصاد در پاسخ گفت این مصوبه حتما اجرا می‌شود ابلاغ مصوبه به زیرمجموعه‌های بانک‌ها مدتی زمان می‌برد و برای اجرای آن باید مقداری صبر کرد.

ثروتی با بیان اینکه بنده از پاسخ آقای طیب نیا قانع نشدم، افزود: در صورتی که تا چند روز آینده این مصوبه در شبکه بانکی اجرا نشود، این بار سوال را در صحن علنی مجلس مطرح خواهم کرد؛ البته امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن مصوبه شورای پول و اعتبار باشیم.

به گزارش فارس، شورای پول و اعتبار در جلسه یک‌هزار و یکصد و هفتاد و نه شورای پول و اعتبار که در سوم تیر ماه نرخ‌های سود تسهیلات عقود مبادله‌ای را 22 درصد و سود مورد انتظار عقود مشارکتی را 21 درصد تعیین کرد. با وجود گذشت 26 روز از تصویب و 16 روز از ابلاغ آن به بانک‌ها و موسسات اعتباری، این مصوبه اجرایی نشده است.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها