امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98292
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 49
‌ابراهیم شوشتری ‌در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: پس از ‌سقوط هواپیمای بوئینگ 777 مالزی در ...

‌ابراهیم شوشتری ‌در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: پس از ‌سقوط هواپیمای بوئینگ 777 مالزی در نزدیکی مرز اوکراین با روسیه، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو)  به شرکت‌های هواپیمایی که قصد عبور از شرق اوکراین را دارند، هشدار داد.

وی ادامه داد: پس از بروز این سانحه و نا‌امن شدن فضای اوکراین، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو) عبور هواپیماها را از آسمان ایران خواستار شد؛ به دنبال‌ درخواست ایکائو، ایران آمادگی خود را برای پذیرش پروازهای عبوری از شمال اروپا به شرق آسیا به عنوان مسیر جایگزین اعلام کرده است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها اضافه‌ کرد: با توجه به امکانات مرکز کنترل و ظرفیت فضای کشور، وجود نیروهای متخصص کنترل پرواز، امنیت فضای ایران و عضویت جمهوری اسلامی ایران در ایکائو، ‌آمادگی در ایران برای پذیرش پروازها افزون بر ترافیک موجود در راه‌های هوایی کشور اعلام شد.

شوشتری ادامه داد: علاوه بر این حس همکار‌ی و نوع دوستی که ریشه در تمدن ایرانی‌ها دارد، در کنار امن بودن فضای ایران و نشان دادن امنیت فضای ایران، موجب شد جمهوری اسلامی ایران، این تغییر مسیر پرواز‌ها و عبور از فضای خود را بپذیرد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها یادآور شد: پس از بروز حادثه اخیر برای شرکت هواپیمایی مالزیایی، پرواز مسیر آمستردام - کولالامپور‌ این ایرلاین به شماره «مالژین 17» که‌ هر روز از فضای اوکراین انجام می‌شد، از روز پس از حادثه مسیر خود را تغییر داد.

وی ادامه داد: پس از این حادثه، پرواز مذکور‌ هر روز از آسمان ترکیه ‌وارد ایران می‌شود و سپس با عبور از فضای ایران، از نقطه‌ای هم‌‌مرز با افغانستان خارج شده و مسیر خود را ادامه می‌دهد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها بیان کرد: از روز بروز حادثه برای بوئینگ 777 مالزیایی در اوکراین و اعلام آمادگی ایران برای‌ تغییر مسیر پرواز‌های خارجی و عبور آنها از آسمان ایران، با رشد محسوس درصدی پرواز‌‌های عبوری از آسمان کشور مواجه بوده‌ایم.

شوشتری یادآور شد: البته این رشد پروازی در پرواز‌های عبوری تا دو ماه آینده و با ایجاد شرایط پایدار به طور دقیق محرز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها