امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98335
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شماره دویست و سومین هفته‌نامه «پنجره» به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی با بررسی جنگ غزه، نگاهی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شماره دویست و سومین هفته‌نامه «پنجره» به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی با بررسی جنگ غزه، نگاهی به تفاسیر معاصر قرآن و گزارشی از دیدار سالانه رهبر انقلاب اسلامــی بـا شاعــران منتشر شد.

در بخش باشگاه اهل قلم مطالبی مانند تاریخ در مسلخ تحجر(بازخوانی علل مظلومیت حضرت علی (ع) در آرای شهید مطهری نوشته دکتر محسن اسماعیلی، محظور بزرگ برای روشنفکر(تاسف‎ یا خرسندی از مهاجرت نخبگان)از  دکتر رضا داوری اردکانی، خورشید بی‎غروب(یاد علی، یاد خداست) به قلم جواد محدثی، طرح رئالیسم در حکمت اسلامی(بخش دوم تأملی در مسئله تفکیک علوم) به قلم عبدالحسین خسروپناه و آزادی در زندان مغالطه(اهمیت دستگاه تبلیغاتی در حکومت فرعون و لیبرالیسم) تألیف سیدمحمد روحانی منتشر شده است.

همچنین اعلام رمز عملیات غزه توسط داعش(بررسی تحلیلی آنچه این روز‎ها در باریکه غزه می‎گذرد) عنوان پرونده این هفته گروه سیاست خارجی است. ربوده شدن سه شهرکنشین اسرائیلی و پیدا شدن جسد آن‎ها در نقطه‎ای دورافتاده سبب شد تا برای سومین بار جنگ نابرابر بین رژیم صهیونیستی و نوار غزه تحت کنترل دولت حماس آغاز شود. جنگی که از سویی در میان هیاهوی جام جهانی کمتر شنیده شد و از سوی دیگر به رسم همه سالیان قبل با سکوت از سوی جوامع بین‎المللی همراه بود. این‎بار نیز تنها وجدان‎‎های بیدار ملت‎ها و چند دولت محدود به یاری مردم فلسطین آمد.

سیاست انگلیسی اسرائیل(بررسی علل حمله گسترده رژیم صهیونیستی به نوار غزه)، بررسی ابعاد مختلف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، در گفت‎وگو با حسین رویوران، تحلیل تاریخی جنگ غزه در گفتگو با غضنفر رکن‎آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان، انزجار هنری(عکس العمل سلبریتی‎‎‎ها درباره آدم کشیهای صهیونیستها چه بود؟) بازی بدون توپ داعش به‎نفع صهیونیستها، منافع تفرقه‎ برای رژیم اشغالگر قدس و ... از مهمترین مطالب این پرونده هستند.

بیعت شاعرانه با بیداری (تکلیف اهالی قبیله شعردر عصر سیاه جهان) عنوان پرونده ویژه این هفته است که به مناسبت دیدار سالانه رهبر انقلاب اسلامــی بـا شاعــران تهیه شده است. این دیدار در کنار درس‎‎های جانبی آن، از منظر اظهارنظر‎های رهبر انقلاب به ‎عنوان یک ادیب شناخته شده و صاحب نظر در زمینه‎‎های مختلف ادبی برای شاعران، از منظر راهبرد‎های مطرح شده در خود برای بسیاری از اهالی فرهنگ قابل توجه بوده و نگاههای بسیاری را به ‎سوی خود جلب می کند. آنچه در این پرونده آمده بازتابی است از اظهارنظر‎های رهبر انقلاب در مورد دیدارشان با شاعران، از زبان اهالی قبله شعر.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها