امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98338
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی تشکیلاتی خط امام (ره) خواهران دانشگاه‌های تهران بزرگ در مشهد با اشاره به برداشت‌های متفاوت موجود از اسلام و همینطور امام (ره) گفت: قبل از انقلاب عده‌ای بودند که به امام (ره) می‌گفتند جواب این خون‌ها را چه کسی می‌خواهد بدهد؟

وی یادآور برداشت‌های متفاوت از امام (ره) در حال حاضر نیز شد و با بیان اینکه بعضی‌ها می‌خواهند با این حرف‌ها رفتار خودشان را توجیه کنند گفت: بعضی‌ها امام (ره) را طوری تفسیر می‌کنند که انگار امام (ره) دوم خردادی بود و پیام دوم خرداد را درک کرده بود.

حیدری در ادامه مراسم به برشمردن برخی از ویژگی‌های عنصر فعال بسیجی پرداخت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: عنصر فعال بصیر بنا به تفسیر مقام معظم رهبری کسی است که در هر عرصه‌ای که احساس کند انقلاب به او نیاز دارد، حاضر شود.

وی در توضیح این ویژگی‌ها، اولین ویژگی را حساس بودن نسبت به شرایط و فهم درست عنوان کرد و افزود: عنصر بصیر از کنار اخبار ساده عبور نمی‌کند و مثل بخش اعظم دانشگاه که فقط می‌آیند و می‌روند و درس می‌خوانند نیست.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و تحلیل آن، به تضعیف این رژیم غاصب در مقابل مقاومت اشاره کرد و گفت: گنبد آهنی که این همه رژیم صهیونیستی از آن تعریف می‌کرد، نتوانسته 50 درصد موشک‌های حماس را بزند. آن‌ها در این جنگ حتی نتوانستند یک نفر از فرماندهان مقاومت را به شهادت برسانند. این یعنی قدرت مقاومت بیشتر شده است.

ودود حیدری این قدرت را ناشی از حضور مقاومت در خط امام (ره) دانست و با اشاره به فهم درست صحنه به عنوان یک ویژگی عنصر فعال خاطر نشان کرد: فهم صحیح صحنه این است که با یک رصد صحیح بفهمیم داعشی که ادعای اسلام دارد در جریان غزه کجاست؟

حیدری در ویژگی دوم اقدام و نقش آفرینی پس از فهم درست را بیان کرد و با اشاره به مبارزه انقلابی امام (ره) گفت: عنصر فعال بصیر باید همواره نگران انقلاب باشد. وقتی اسم روی خودمان گذاشتیم و مسئولیت گرفتیم، باید نقش خودمان را نیز بدانیم و به اندازه فهم و توان خود، به آن عمل کنیم.

وی ویژگی دیگر عنصر فعال بصیر را کار و مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: کار جهادی مربوط به دوران اول انقلاب بود، الان باید مدیریت جهادی کنید.

محمد ودود حیدری به لزوم توجه به درس و کار و مدیریت جهادگونه در دانشگاه اشاره کرد و افزود: کسی که در دانشگاه درس بخواند و در بسیج دانشجویی نیز کار کند، توشه مدیریتی 10 ساله را برداشته است که در این صورت به نیروی فعال بصیر مدیر تبدیل می‌شود و بعدها هم می‌تواند در جایگاه‌های دیگر قرار بگیرد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی ملاک مورد نظر برای عنصر فعال بصیر را کلام ولی دانست و با مهم دانستن توجه به آن گفت: ممکن است بعضی‌ها بگویند این خیلی بدیهی است؛ اما اینطور نیست. اگر به آن توجه نشود، مثل انتخابات ریاست جمهوری فراموش خواهد شد.

وی با بیان خاطره‌ای از دفاع مقدس، گوش به فرمان بودن رزمندگان را یادآور شد و با اشاره به لزوم چنین نگاهی در بین بسیجیان خاطرنشان کرد: خدا چیزی را از شما می‌خواهد که ولی خواسته است. اگر چنین نگاهی داشته باشید، زمانی که مقام معظم رهبری مسئله‌ای را مطرح می‌کند، حتما می‌ایستیم و کار می‌کنیم.

حیدری ویژگی مهم دیگر عنصر فعال بصیر را ریسک‌پذیر در عین در نظر گرفتن عقل و منطق و تحلیل دانست و گفت: اگر در تمام امور بخواهیم ملاحظات را در نظر بگیریم، خیلی از کارها انجام نخواهد شد.

وی مطالعه و اشراف بر مبانی انقلاب را ویژگی دیگر عنصر فعال بصیر عنوان کرد و به دانشجویان توصیه کرد درباره مبانی انقلاب مطالعه داشته باشند و این کار را نیز در همین دوره دانشجویی انجام دهند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در پایان سخنان خود کوتاه نیامدن از اصول انقلاب را به عنصر فعال بصیر نسبت داد و تصریح کرد: آمریکا و استکبار و مردم، محرومین و مستضعفین دو کلید واژه اساسی امام (ره) بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها