امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9834
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۲۵
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، سیدیوسف مرتضوی صبح امروز در جلسه مرزبانی استان با اشاره به تشدید اقدام‌های کنترلی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، سیدیوسف مرتضوی صبح امروز در جلسه مرزبانی استان با اشاره به تشدید اقدام‌های کنترلی و انسداد مرزهای استان‌ اظهار کرد: در دو ماه نخست امسال مقدار 39 کیلو و 576 گرم انواع مواد مخدر و 159 دستگاه انواع تجهیزات ماهواره‌ای از مرزهای استان کشف شد.

وی از دستگیری 297 متهم در جرایم مختلف استان در مدت مذکور خبر داد و گفت: با تلاش ماموران مرزبانی گیلان ورود انواع کالای قاچاق و ممنوعه به کشور از طریق این استان کاهش چشمگیری داشته است.

فرمانده مرزبانی گیلان برخورد با 93 فروند شناور غیرمجاز صیادی و تفریحی را از دیگر اقدام‌های این فرماندهی در مدت مذکور عنوان کرد.

وی از افزایش 222 درصدی کشفیات ماهیان غیر خاویاری در دو ماه نخست امسال خبر داد و یادآور شد: در این مدت کشفیات فرآورده‌های صیادی 12 درصد رشد داشته است.

به گفته مرتضوی قاچاقچیان در گذشته به راحتی از مرزهای گیلان به ویژه آستارا اقدام به ورود انواع کالای قاچاق، ممنوعه و غیرمجاز به کشور می‌کردند.

وی اضافه کرد: اکنون با تلاش دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، امنیت کامل و صد‌درصدی در مرزهای گیلان به ویژه آستارا برقرار است.

این مسئول اذعان کرد: با توجه به اجرای طرح انسداد مرز، قاچاقچیان تلاش دارند از طریق آب و مرزهای آبی به نیت خود دست یابند اما مرزبانی گیلان با تقویت واحد پایگاه دریابانی بندر انزلی و دیگر دستگاه‌های ساحلی و بهره‌گیری از امکانات رادار و اطلاعاتی جلوی هر گونه فعالیت غیرقانونی را می‌گیرد.

وی مرزنشینان را عامل اصلی پایداری امنیت در مناطق مرزی عنوان کرد و متذکر شد: نیروهای مرزبانی تأمین کننده امنیت هستند که با تعامل نیروهای مردمی امنیت پایدار را در مرزها برقرار می‌کنند.

مرتضوی از فعالیت بالغ بر شش پاسگاه ساحلی و دو ناوگروه شناوری در سطح گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: مسافران و مهمانان می‌توانند با مراجعه به این مقرها اطلاعات خود را درباره اعمال غیرقانونی در نوار ساحلی در اختیار ماموران قرار دهند و آنها نیز موظف هستند در اسرع وقت به موضوعات رسیدگی کنند.

انتهای پیام/2300/ش30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها