امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98349
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حقوقدانان و وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران استان لرستان بیانیه‌ای در خصوص محکومیت ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حقوقدانان و وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران استان لرستان بیانیه‌ای در خصوص محکومیت جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی منتشر کردند

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ما حقوقدانان و وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران لرستانی به نمایندگی از جامعه مدنی این دیار و در جهت بیداری وجدان بشری که جنایت را محکوم و ظلم را در هر لباسی مردود می‌شمرد، براساس ندای وجدان و انسانیت و اصول انسان دوستانه برخاسته از وجدان جامعه بین‌المللی و با تأکید بر اصول اساسی cardinal حقوق بین‌الملل و قواعد آمره erga omnes بین‌المللی ضمن ارج نهادن به تمامی زحمات حقوقدانان و روزنامه‌نگاران با شرفی که در طول تاریخ تمدن بشری، جهانی عادلانه‌تر و عاری از تبعیض را آرزو می‌کردند، تأسف و انزجار عمیق خود را در نقض آشکار حقوق بشردوستانه توسط رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می‌کنیم؛ و از تمامی سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین‌المللی و همه آزادیخواهان جهان انتظار داریم در برابر این جنایات ضدبشری، حمایت انسان‌دوستانه خود را در دفاع از مظلومیت انسان‌های بی‌دفاع و حتی مداخله بشردوستانه تا رفع خطر این فاجعه انسانی دریغ نورزند.

اکنون بیش از 60 سال از تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشری می‌گذرد و متأسفانه 60 سال است که نماد اینگونه اعمال ضدبشری را هر روزه با جنایاتی بی‌سابقه و دهشتناک موجه می‌سازد که تاریخ جهان متمدن نظیر آن را کمتر در یاد دارد. نقض اصول و موازین حقوقی و اخلاقی توسط این رژیم در تخطی از اصول تخلف‌ناپذیر بشردوستانه و اعلامیه حقوق بشر و میثاق بین‌المللی مدنی و سیاسی و قواعد آمره و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل مطرح است. جامعه جهانی با این سکوت که به ظالم جرأت شرارت بیشتر می‌دهد؛ چنان شرایطی تحمیل است که نمی‌توان پیشنهادهایی به جامعه‌ی بین‌الملل و سازمان ملل متحد داد.

از جمله توجیهات این رژیم در جهت مشروع جلوه دادن این جنایات؛ استناد به حق دفاع مشروع موضوع ماده 51 منشور سازمان ملل است که واقعاً وجدان انسانی حقوقدانان را مورد آماج این تفسیر غیرانسانی قرار می‌دهد.

این اقدامات سازمان‌یافته و کشتار وسیع جمعیت غیرنظامی و زنان و کودکان مصداق بارز نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و از جرایم بین‌المللی موضوع صلاحیت دادگاه کیفری بین‌المللی و همچنین از موارد نقض صلح و امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود. ارکان حقوقی و سیاسی سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین‌المللی و اعضای سازمان ملل متحد و دادگاه‌های ملی کشورهای عضو و نظام‌های حقوقی که روح عدالت و آزادیخواهی در آنها فرو نمرده است، تکلیف قانونی و انسانی دارند که عاملین این کشتارهای انسانی را در سطوح راهبردی و نظامی و عملیاتی محاکمه و به مجازات قانونی برسانند.

برداشت ما تدوین‌کنندگان این بیانیه این است که عامل سازمان‌دهنده جنایات انسانی غزه و نقض فاحش کنوانسیون‌های ژنو و پروتکل‌های الحاقی و اصول حقوق بین‌المللی، رژیمی است که بانی و سازمان‌دهنده سایر جنایات ضدبشری و نسل‌کشی نظام‌مند در خاورمیانه است و خود و عوامل منطقه‌ای با نقض مکرر و مستمر اصل حقوقی منع توسل به زور و نیز نقض فاحش ماده 25 قرارداد چهارم لاهه و قطعنامه 20 ستپامبر سال 1938 مجمع عمومی جامعه ملل و ماده 24 کنفرانس واشنگتن از سوی رژیم جعلی اسرائیل در بمباران و حمله به شهرها، روستاها، مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها، مساجد و زیارتگاه‌ها و اموال فرهنگی و کشتار گسترده مردمی بدون تفکیک مردم غیرنظامی پایه‌های حقوق بشر و کرامت انسانی را برای کل ملل متحد سست می‌کند. این در حالی است که سازمان ملل در قطعنامه‌های مختلف رژیم غاصب اسرائیل را اشغالگر خوانده است؛ از جمله قطعنامه 3236 و 242 شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیگر قطعنامه‌هایی که همواره این رژیم جعلی را متجاوز معرفی کرده است. متأسفانه رژیم صهیونیستی هم‌چنان به این موازین بی‌اعتنا بوده است.

ما ضمن ابراز تألم جا از جنایات و سکوت مجامع بین‌المللی در نسل‌کشی مردم مسلمان غزه و اعلام همبستگی با مردم بی‌دفاع و محکومیت این جنایات ضدبشری؛ با دعوت از حقوقدانان و وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران در جهان، خاورمیانه و ایران به اتخاذ مواضع مشترک در محکومیت جنایات هولناک صهیونیست‌ها از آنها می‌خواهیم تا مسئولیت روشنفکری و عملی خود را در دفاع از مظلومان جهان فراموش نکنند و اجازه ندهند در هزاره دانایی و توسعه دانایی محور هر روز در فلسطین و غزه بی‌سابقه‌ترین و وحشیانه‌ترین فجایع بشری در برابر دیدگان بی‌تفاوت مجامع و سازمان‌های بین‌المللی به وقوع بپیوندد. درنهایت آرزو داریم که چکمه این رژیم از روی بال‌های پرنده صلح با فشار افکارعمومی و اظهارات روشنفکران جهان بلند شود تا حقوق انسانها از این متجاوزین بازستاند. به امید آن روز.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار