امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98354
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یوناتن بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای جنایات ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یوناتن بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای جنایات داعش علیه آشوریان در عراق را محکوم کرد.
متن این بیانیه به این شرح است:

فاجعه‌ای که گروه منفور داعش در خانه مادری‌مان برای هموطنان آشوری به پا کرده چنان گسترده است که بسیاری از شخصیت‌ها و نهادهای جهانی از جمله نوری مالکی به عنوان نخست‌وزیر عراق جهانیان را به مقابله با خشم و آوارگی که به آشوریان عراق رفته فراخوانده است. به این سبب اتحادیه جهانی آشوریان در پاسخ به این فراخوان برای همدردی با فاجعه دیدگان و آوارگان کوچ دردانگیز از وطن، عزای عمومی برای جامعه آشوری اعلام می‌کند و ملت بزرگ آشور را در هر گوشه جهان به خیزش در برابر این فاجعه فراخوانده و سهیم این عزا می‌خواند.

ظلمی که این روزها رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی علیه مردم مظلوم، زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع غزه انجام می‌دهد نیز کمتر از فجایع داعش نیست. اتحادیه جهانی آشوریان ضمن محکوم نمودن هر گونه حرکت تروریستی خواستار وارد عمل شدن سازمان‌ ملل و همه کشورهای مدعیان حقوق بشر جهت مقابله با این حرکات است.

بنا به دعوت دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از سران کلیساهای آشوری و کلدانی، عالیجنابان اسقف اعظم ماررمزی گرمو، اسقف مارنرسای بنیامین،‌ کشیش نینوس مقدس‌نیا، مقرر شد در ساعت 17 پنجشنبه دوم مرداد 1393 دعای همگانی جهت برقراری صلح در عراق، سوریه و غزه در کلیسای «مارتوما» (امیرآباد) برگزار شود.

با تسلیت برای همدردی با مصیبت‌زدگان به سوگ خواهیم نشست.
یوناتن بت‌کلیا
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها