امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98356
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد جلسه ...

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد جلسه امروز دوشنبه رئیس مجلس شورای اسلامی با نمایندگان استان‌های اصفهان و چهارمحال بختیاری و وزیر نیرو، گفت: با توجه به ضرورت تصمیم‌گیری‌های کلان برای حوزه آبریز زاینده‌رود که حداقل چهار استان کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد و با توجه به درخواست‌های نماینگان از وزرات نیرو و شورای عالی آب در مورد حل مشکل آب استان‌های مذکور لاریجانی امروز جلسه‌ای را مدیریت کرد که در آن علاوه بر وزیر نیرو و معاونان وی، رؤسای مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری و برخی نمایندگان ۲ استان و نیز مدیران استانی حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای جلسه مسئولان ۲ استان و وزیر نیرو گزارش‌ها و مطالبی را بیان کردند، گفت: چیت‌چیان با اشاره به اینکه بحث محیط زیست و حق‌آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری با مدیریت واحد حل می‌شود مسائلی را در مورد زاینده‌رود مطرح کرد.
مقتدایی میزان برداشت‌ها از زاینده‌رود در هر کدام از استان‌ها را سرفصل بعدی جلسه امروز خواند و گفت: نمایندگان ۲ استان نیز پس از سخنان وزیر نیرو مطالبی را مطرح کردند که نهایتا رئیس مجلس جلسه را جمع‌بندی کرد.
وی اضافه کرد: لاریجانی با اشاره به کمبود آب و شرایط اقلیمی بر ضرورت حل مسئله زاینده‌رود از سوی وزارت نیرو تاکید کرد و گفت، باید دست به دست هم دهیم تا این مشکل را مدیریت کنیم؛ نمایندگان ۲ استان نیز باید به مبانی قانونی وفادار باشند چرا که حق‌آبه جزو حقوق خصوصی مردم است و بدون توجه به آن نمی‌توان در جلسه‌ای اداری مسائل زاینده‌رود را حل و فصل کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: لاریجانی با تاکید بر مدیریت یکپارچه گفت حق‌آبه اشتراکی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و لاریجانی با توجه به جمیع موارد تصریح کرد که زاینده‌رود چیزی نیست که بتوان از آن گذشت و نفسِ احیای آن به علت ابعاد تاریخی این رود موضوعیت دارد.
وی از تشکیل تیم کارشناسی متشکل از کمیسیون مربوطه با مدیریت رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: ماموریت این تیم پیگیری مطالبات نمایندگان با هدف پیشبرد حداکثری آنهاست.
مقتدایی در پایان خاطرنشان کرد: بحث استیضاح وزیر نیرو در این جلسه به طور مستقیم مطرح نشد اما از آنجا که جلسه مشابهی بعد از این جلسه پیش‌بینی شده بود و هم اکنون با حضور نمایندگان آذربایجان غربی، فارس و خوزستان در حال برگزاری است به نظر می‌رسد رئیس مجلس شورای اسلامی به دنبال پا در میانی برای ایجاد تفاهم میان نمایندگان و وزیر نیروست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها