امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98368
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره ایجاد پایگاههای اورژانس هوایی وزارت بهداشت گفت: ایجاد این پایگاهها بخشی از طرح تحول ...

محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره ایجاد پایگاههای اورژانس هوایی وزارت بهداشت گفت: ایجاد این پایگاهها بخشی از طرح تحول نظام سلامت است که اعتبار آن تأمین شده و قرار است با خرید خدمت از هوانیروز و نیروهای مسلح و بدون خرید هلی کوپتر به صورت بالگردهای اجاره ای 16 پایگاه اورژانس هوایی را در کشور فعال کنیم.

وی گفت: این پایگاهها در استانهای مختلف کشور و برای پوشش خدمات اورژانسی برای 150 هزار کیلومتر راه فرعی روستایی و مناطق صعب العبور است و قرار است از مجموع 16 پایگاهی که امسال ایجاد می‌شوند، 12 پایگاه به صورت رسمی طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت بعد از عید فطر افتتاح شوند و 4 پایگاه اورژانس هوایی دیگر نیز به مرور به این تعداد اضافه شود.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: هر پایگاه امداد هوایی حداقل یک بالگرد اورژانس خواهد داشت و حتماً با هماهنگی نیروهای مسلح بالگردهای پشتیبان نیز برای این پایگاهها در نظر گرفته خواهد شد، خدمات مربوط به بالگردهای اورژانس کشور با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح از هوانیروز خرید خدمات می شود و همکاران ما در اورژانس کشور مسئولیت ارائه خدمات اورژانسی را به وسیله این بالگردها به عهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: البته تعداد 16 پایگاه اورژانس هوایی جوابگوی کل نیاز کشور نیست و حتماً در سالهای آینده باید به این تعداد اضافه شود.

آقاجانی در پاسخ به این پرسش این پایگاههای اورژانس هوایی در کدام استانها ایجاد می‌شوند، گفت: نام استانهایی که پایگاه اورژانس هوایی در آنها افتتاح می‌شود بعد از عید فطر در مراسم رسمی اعلام می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها