امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98370
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مهدی محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به منظور تشریح فعالیت‌های پروژه مهر 93 در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مهدی محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به منظور تشریح فعالیت‌های پروژه مهر 93 در استان کرمان اظهار داشت: طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال 94 میزان توزیع دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش باید به 46.2 درصد برسد.

وی بیان داشت: پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای سال جاری حضور 42 درصدی دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در سطح کشور است.

محمدی افزود: در حال حاضر در استان کرمان در پایه دوم 37.6 درصد و پایه سوم 40.5 درصد دانش‌آموزان در مدارس فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مشغول به تحصیل هستند.

مسئول اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: اکنون 30 هزار دانش‌آموز در قالب 375 هنرستان در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه 305 باب از هنرستان‌های کرمان دولتی و 70 هنرستان غیردولتی است، خاطر نشان کرد: در بخش هنرستان‌های غیردولتی، استان کرمان رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

محمدی عنوان کرد: ذهنیت‌ها در مورد رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مطلوب نیست و عموما این گروه را به لحاظ درسی در رده‌های پایین می‌دانند، اما به هیچ‌وجه اینگونه نیست.

وی اظهار داشت: مشاوران تحصیلی و گروه‌های اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای باید به این مسئله بیشتر بپردازند و آگاه‌سازی را در میان خانواده‌ها ایجاد کنند.

مسئول اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: کمترین میزان مراجعان به ادارات کار را فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای و کار و دانش شامل می‌شوند، یعنی این افراد مهارت‌های کافی را دارند.

محمدی افزود: طی سال گذشته از مجموع 15 هزار و 750 مراجع به ادارات کار در استان کرمان 70 درصد فاقد هرگونه مهارت بودند و 53 درصد نیز تحصیلات دانشگاهی داشتند.

وی خاطر نشان کرد: رشته‌های دانشگاهی ما متناسب با بازار کار نیست و عموما نیز فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند.

مسئول اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: فارغ‌التحصیلان هنرستانی دقیقا همان مهارت‌هایی را آموزش می‌بینند‌ که در مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود. 

محمدی تصریح کرد: دوره‌های کاردانی دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، منطبق بر دوره تحصیلی آنها است و بعد از فارغ‌التحصیلی نیازی به حضور در مراکز فنی‌ و حرفه‌ای ندارند.
انتهای پیام/80017/س40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها