امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98382
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، عبدالحسین داداشی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک که در سالن جلسات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، عبدالحسین داداشی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک که در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، با اشاره به روند نامطلوب پروژه مدرسه روستای نودوز اظهار داشت: طی جلسه‌ای با مسئولان اداره کل نوسازی و تجهیز استان قزوین احداث مدرسه روستای عبدل‌آباد و تکمیل مدرسه نودوز را پیگیری کرده تا دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری در مدارس جدید مشغول به تحصیل شوند.

وی با انتقاد از سیکل نامطلوب پروژه مدرسه نودوز و نیمه کاره بودن این پروژه مشارکتی اداره کل نوسازی و تجهیز استان قزوین و خیران پس از چهار سال افزود: با توجه به اینکه در نظام اسلامی و نزدیک پایتخت زندگی می‌کنیم تحصیل دانش‌آموزان در کانکس دور از شأن شهرستان آبیک است.

این مسئول با تاکید بر جلب مشارکت‌های مردمی و انجمن و اولیا مدارس در شاداب‌سازی و اجرای طرح‌های نشاط‌سازی برای آغاز سال تحصیلی جاری خاطرنشان کرد: نباید به امید پروژه دولتی و اعتبار دولتی بود بلکه مدیران مدارس باید با تدابیر مناسب و قانونی بسترهای لازم را برای جذب مشارکت‌های مردمی در مدارس فراهم کرده و پتانسیل مردمی را نادیده نگیرند.

فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: در مهر ماه نباید به فکر ساخت و ساز بود بلکه باید با رفع موانع و مشکلات، در مهر ماه هدف اصلی تربیت و آموزش مطلوب باشد.

داداشی اضافه کرد: اگر افرادی به ساخت و ساز مدارس غیرانتفاعی راغب باشند به شهرداری آبیک اعلام شده است که هزینه پروانه دریافت نکند و أخذ پروانه صد در صد رایگان باشد.

وی ادامه داد: همچنین با سازمان نظام مهندسی نیز رایزنی شده تا یک سوم یا یک چهارم حق نظارت از این افراد دریافت شود؛ این در حالی است که حتی اگر مسئولان آموزش و پرورش زمینی را سراغ دارند که متعلق به راه و شهرسازی و قابلیت آموزشی هم داشته باشد را به فرمانداری اعلام کرده تا با رایزنی با مسئولان این اداره کل، زمین لازم با کاربری آموزشی در اختیار افرادی که برای ساخت مدرسه غیرانتفاعی اعلام آمادگی کنند، قرار داده شود.

این مسئول با اشاره به ساکن شدن 300 خانوار در شهریور ماه در مسکن مهر (شهرک بعثت) و وجود حداقل 60 تا 70 دانش‌آموز تاکید کرد: مسئولان آموزش و پرورش باید برای تحصیل این تعداد جمعیت دانش‌آموزی در مسکن مهر  باید برنامه‌ریزی کرده و تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به کلنگ‌زنی احداث مدرسه جدید در شهرک فردوس بیان کرد: این مدرسه باید با مساعدت خیران و به صورت خیرساز احداث شود چراکه اعلام شده پروژه صفر کلنگ نخورد بنابر این با توجه به وجود 5 هزار متر مربع زمین برای احداث مدرسه مذکور اگر بنیاد برکت برای ساخت این مدرسه اعلام آمادگی کند، استقبال می‌کنیم چراکه این شهرک نیاز شدید و مبرم به ساخت این مدرسه دارد و اوضاع فضای آموزشی بحرانی است.

داداشی با اشاره به بالا بودن مهاجرپذیری شهرستان آبیک از روستاها و شهرستان‌های دیگر به این شهرستان گفت: مطلوب است مدیران مدارس با ارائه برگه‌های بنگاه‌ها و سند مالکیت نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموزان در محدوده مدرسه اقدام کنند تا بتوانند مدیریت و کنترل مناسب داشته باشند.

وی افزود: اگر دانش‌آموزی از روستایی بخواهد برای ادامه تحصیل در مدارس غیرانتفاعی شهر تحصیل کند منعی وجود ندارد ولی اگر برای مدارس دولتی باشد قانوناً این کار اشکال دارد چرا که در مدارس دولتی روستا نیز همان امکانات و تجهیزات و معلم وجود دارد.

انتهای پیام/77006/ل40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها