امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98388
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
محمد حسن زدا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره آئین نامه جدید سازمان تأمین اجتماعی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور اظهار داشت: براساس استفساریه ...

محمد حسن زدا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره آئین نامه جدید سازمان تأمین اجتماعی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور اظهار داشت: براساس استفساریه مجلس 7300 روز مبنای مشاغل سخت و زیان‌آور بوده است و این استفساریه با قانون مشاغل سخت و زیان‌آور تأمین اجتماعی مغایرت داشت، تعداد این روزها اگر تبدیل به سال شود به 20 سال می‌رسد.

زدا بیان داشت: با این استفساریه تکلیف تناوبی که برای مشاغل سخت و زیان‌آور در قانون آمده است، مشخص نبود و این استفساریه نمی‌تواند متن قانون را تغییر دهد و تنها می‌تواند ابهام‌زدایی کند.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه استفساریه مجلس نمی‌تواند متن قانون را تغییر دهد، افزود: اجرای این استفساریه برخلاف قانون بوده است و ما نیز مقاومت‌هایی کردیم و نمی‌توانستیم این قانون را در بلاتکلیفی بگذاریم.

زدا یادآور شد: جامه مخاطب ما عنوان می‌کرد 20 سال متوالی ولی سازمان تأمین اجتماعی اعتقاد داشت 20 سال متوالی و 20 سال متناوب که این موضوع نمی‌توانست ادامه پیدا کند و از بعضی نمایندگان مجلس دعوت کردیم در خصوص تغییر آیئن نامه داخلی اقدام کنیم.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: آئین نامه‌ای تهیه و به کمیسیون اجتماعی دولت مبنی بر تغییر آئین‌نامه‌ کارهای سخت و زیان‌آور تهیه و در صورتی که رأی بیاورد و مصوب شود اتفاق‌های بزرگی در این بخش می‌افتد و گروه زیادی متحول خواهند شد.

انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها