امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98394
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حسین صلاتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: منطقه نمونه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حسین صلاتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: منطقه نمونه گردشگری شورابیل از ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگران برخوردار است که می‌تواند فرصت خوبی را فراهم آورد تا صنعت گردشگری با درآمدزایی مثبت و موثر در این منطقه شکل بگیرد.

وی از اجرای طرح‌های جدید نورپردازی در این مجموعه تفریحی و گردشگری خبر داد و گفت: در بحث روشنایی محوطه منطقه نمونه گردشگری شورابیل پیش از این مشکلاتی وجود داشت که در دو ماه گذشته و با برنامه‌ریزی ابتدا توانستیم نواقص موجود در روشنایی تیرهای اداره برق واقع در محوطه شهربازی و همچنین دور دریاچه شورابیل را رفع کنیم.

مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل تصریح کرد: اقدام بعدی مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل توجه به مقوله نورپردازی محوطه دریاچه شورابیل بود که تا امروز و در عرض کمتر از 10 روز با صرف حدود 22 میلیون تومان اعتبار نسبت به نورپردازی محوطه و فضای سبز قسمت شهربازی دریاچه شورابیل اقدام شد به طوری که تحول در نورپردازی محوطه دریاچه را شاهد هستیم و به اذعان مسافران و شهروندان مراجعه‌کننده شب‌های شورابیل با این نورپردازی‌ها روشن‌تر و زیباتر جلوه می‌کند.

صلاتی با قدردانی از حمایت‌های شهردار اردبیل در زمینه زیباسازی و نورپردازی دریاچه شورابیل، از تداوم کار نورپردازی با استفاده از شیوه‌های نوین در محوطه این دریاچه خبر داد و افزود: در روزهای آتی نیز عملیات اجرایی طرح آبشار صخره‌ای در نزدیکی ساختمان مدیریت مجموعه شورابیل آغاز می‌شود که در این طرح با حفظ حالت طبیعی صخره موجود آبشار زیبایی ایجاد خواهد شد.

این مسئول ساخت مجسمه حیوانات بومی منطقه اردبیل و نصب این مجسمه‌ها در نزدیکی آبشار صخره‌ای در دست احداث را از دیگر کارهای در حال انجام مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل عنوان کرد و گفت: این آبشار طوری طراحی شده است که هم در طول روز زیبایی داشته و هم در طول شب با استفاده از نورپردازی‌های جدید جلب توجه کند.

مدیر منطقه نمونه گردشگری دریاچه شورابیل بیان کرد: فاز اول پارک بزرگ صخره‌ای در ضلع جنوبی ساحل دریاچه شورابیل به وسعت بیش از 2 هکتار واقع در شیب تپه انتهای دیواره دانشگاه محقق اردبیلی با همکاری سازمان فضای سبز شهرداری و مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل در حال اجرا بوده که با اتمام کار آن تقریبا 40 الی 50 درصد نوار دور دریاچه شورابیل پوشش فضای سبز خواهد داشت.

صلاتی با اشاره به آغاز طرح جمع‌آوری وسایل بازی اسقاطی و مستعمل کودکان در محدوده دریاچه شورابیل ادامه داد: محل ویژه‌ای در محوطه شهربازی شورابیل برای نصب وسایل بازی مدرن، استاندارد و به روز کودکان در نظر گرفته شده است که وسایل مذکور خریداری شده و حداقل تا پنج روز آینده در محل تعیین شده نصب خواهد شد.

وی اجرای پارک بزرگ صفویه را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل بیان کرد و با اذعان به اینکه این طرح با وسعت پنج هکتاری هم اکنون در حال اجرا بوده و تا شهریور ماه نیز به مرحله بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با اتمام عملیات اجرایی پارک صفویه پارک قدیمی و کمپ مسافر شورابیل به قسمت ورودی این دریاچه متصل خواهد شد.

شهربازی مدرن روباز و سرپوشیده در ضلع جنوبی شورابیل احداث می‌شود

مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل با اشاره به دیدگاه شهردار اردبیل و شورای اسلامی شهر مبنی بر ضرورت استفاده از دستگاه‌های بازی مدرن و با استاندارد به روز در مجموعه شورابیل عنوان کرد: مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل تصمیم دارد با واگذاری زمینی 5 هکتاری به مشارکت‌کننده بخش خصوصی که در قسمت ضلع جنوبی ساحل دریاچه شورابیل واقع شده است نسبت به احداث مجموعه شهربازی مدرن روباز تحت عنوان بهشت گمشده اقدام کند که این مشارکت‌کننده اجرای شهربازی سرپوشیده را نیز در فاز دوم طرح در برنامه دارد.

صلاتی گفت: کلیه دستگاه‌های شهربازی موجود نیز به مرور و با اتمام و فسخ قرارداد از محل کنونی جمع‌آوری شده و این بخش از دریاچه صرفا به یک تفرجگاه عمومی جهت استفاده شهروندان و مسافران تبدیل خواهد شد.

این مسئول از تصویب کلیات طرح شهربازی «بهشت گمشده» در شورای سرمایه‌گذاری خبر داد و افزود: به دنبال تصویب این طرح قرار شد مشارکت‌کننده طرح خود را ارائه کند تا پس از عقد قرارداد و معرفی فاز از سوی مدیریت منطقه نمونه گردشگری شورابیل نسبت به اجرای طرح خود اقدام کند.

مدیر منطقه نمونه گردشگری شورابیل بیان کرد: برای ایجاد تسهیل در رفت و آمد شهروندان به محل جدید شهربازی در ضلع جنوبی دریاچه شورابیل طرح تله‌کابین دریاچه در نظر گرفته شده است که با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی نسبت به اجرای این طرح اقدام می‌شود که این تله کابین دسترسی آسان شهروندان به ضلع جنوبی دریاچه را مقدور می‌سازد.

صلاتی ایجاد اسکله قایقرانی در محدوده طرح «بهشت گمشده» را از دیگر طرح‌های مشارکتی این مدیریت خواند و افزود: همه این طرح‌ها بر اساس طرح جامع شورابیل در حال مطالعه و انجام است.

مدیر منطقه نمونه گردشگری دریاچه شورابیل همچنین احداث کمپینگ مسافر در نزدیکی مجموعه «بهشت گمشده» را از دیگر اولویت‌های طرح‌های مشارکتی بیان کرد و گفت: این کمپینگ در فاصله 500 متری از مجتمع توریستی اقامتی کوثر و در زمینی به مساحت یک هکتار با دسترسی آسان خودرو احداث می‌شود که در صورت تصویب نهایی از سوی شورای اسلامی شهر با توجه به زودبازده بودن پیش‌بینی می‌شود تا فصل گردشگری سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، صلاتی در پایان سخنان خود اذعان کرد: احداث ورودی جدید مجموعه شورابیل از سمت بزرگراه ولایت که تا 20 روز آینده تکمیل می‌شود، مجهز کردن کلیه دستگاه‌های بازی به کارت الکترونیک شهروند، ساماندهی و اجرای سنگ فرش در محوطه شهربازی، آسفالت و بهسازی جاده دور دریاچه شورابیل و تعبیه محل ویژه دوچرخه و پیاده در این جاده و بهسازی سازه المان مزار شهدای گمنام دریاچه شورابیل از دیگر طرح‌های در دست اجرا است.

انتهای پیام/62001/ق40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها