امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98407
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرجود شکوهی با اشاره به سمینار با عنوان ارزیابی بیماران و استاندارد سازی خدمات فیزیوتراپی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرجود شکوهی با اشاره به سمینار با عنوان ارزیابی بیماران و استاندارد سازی خدمات فیزیوتراپی افزود: این سمینار فتح بابی برای همکاریهای آینده انجمن فیزیوتراپی با سازمان نظام پزشکی بود.

وی اظهارداشت: پانل چالشهای حرفه ای با محوریت دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از جمله محورهای اصلی این سمینار یک روزه بود که پس از بررسی های بسیار، مصوب شد برای خدمت رسانی بهینه به بیماران و ارتقاء جایگاه علمی فیزیوتراپیست ها بر اساس استانداردهای جهانی، راهی جز اجرای هر چه سریعتر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در سطح استانداردهای جهانی وجود ندارد.

شکوهی با تأکید به اینکه در حال حاضر فیزیوتراپی در کشور همسایه ما، پاکستان فقط در سطح دکترای حرفه ای ارائه می شود یادآور شد: باید هر چه سریعتر روند اجرایی شدن دکترای حرفه ای فیزیوتراپی DPT را در ایران عملی کنیم تا بتوانیم در رشته فیزیوتراپی در منطقه خاورمیانه پیشتاز باشیم.

نماینده گروه فیزیوتراپی در شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به اعطای نشان عضویت افتخاری انجمن فیزیوتراپی ایران به علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: دکتر زالی در این سمینار به اهمیت خدمات توانبحشی فیزیوتراپی اشاره کرده و اظهار داشت که این رشته درمانی استحقاق مطرح شدن در خط مقدم سلامت را دارد.

وی با بیان اینکه دکتر زالی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به باز تعریف نقش فیزیوتراپی در جایگاه نظام سلامت تاکید کرد که فیزیوتراپی به عنوان یکی از خدمات توانبخشی نباید به عنوان یک خدمت ثالث در نظام سلامت مطرح باشد، گفت: رشته فیزیوتراپی از جمله رشته هایی است که طی سالهای اخیر نمود بیشتری یافته که ارتقاء آن نیازمند توجه ویژه برای اجرای دکترای حرفه ای است.

عضو شورای عالی نظام پزشکی روز دوم مرداد را که "روز ملی فیزیوتراپی" است پیشاپیش به تمام گروههای پزشکی خصوصا جامعه بزرگ فیزیوتراپی کشور تبریک گفت و برای تمامی فیزیوتراپیست های زحمتکش کشور آروزی موفقیت نمود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها