امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98417
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «عثمان کبیر»، فرماندار ایالت دارفور شمالی اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «عثمان کبیر»، فرماندار ایالت دارفور شمالی اعلام کرد شورشیان دیروز شنبه سیزده شهروند بی گناه را در نزدیکی شهر الفاشر مرکز استان دارفور شمالی قتل عام کردند.

وی افزود: شورشیان ارتش آزادی ‌خش سودان سیزده غیرنظامی را در سی کیلومتری فاشر در عملیات کمینی کشتند.

در همین حال نمایندگی مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در دارفور از آزادی سه سودانی فعال در زمینه امور بشردوستانه پس از 32 روز اسارت خبر داد.

در بیانیه نیروی مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا آمده است: این سه کارمند که برای سازمان غیردولتی «گول» در سودان کار می‌کردند در منطقه کتم شمال دارفور آزاد شده و در سلامت کامل به سر می برند.

سازمان گول در بیستم ژوئن اعلام کرد که دو تن از کارکنانش به دست گروهی ناشناس در مسیر رفتن به ماموریت خود نزدیک کتم ربوده شدند.

این سازمان غیردولتی ایرلندی پس از آن از ربوده شدن یکی دیگر از کارکنان خود خبر داد اما به اینکه او کارمند یونیسف هم بوده اشاره نکرد.

در عین حال «محمد بن شمباس»، رئیس هیئت مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا از دولت و دستگاه اطلاعاتی سودان و مقامات استان دارفور شمالی به خاطر کمک به آزادی این سه تن قدردانی کرد.

این سه تن از جمله 25 نفری فعال امور بشردوستانه بودند که در هجدهم ژوئن گذشته در کتم ربوده شدند و پیش از این بقیه آنها آزاد شده و تنه این سه تن در اسارت باقی مانده بودند.

شهر کتم در حدود صد کیلومتری شهر فاشر مرکز استان دارفور شمالی است و به احتمال زیاد این فعالان سودانی هم توسط شورشیان ربوده شده بودند.

شورشیان سودان جنوبی از سال 2003 در استان های دارفور، کردفان جنوبی و نیل آبی با نیروهای دولتی سودان در جنگ به سر می برند.

از ژانویه 2014 خشونت ها در سودان موجب آوارگی سیصد و نود و پنج هزار تن و فرار آنها از خانه هایشان شده است.

خشونت ها علیه گروه‌های پشتیبانی بین المللی در دارفور از سال گذشته شدت گرفته است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها