امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98429
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری قدس پرس،جنبش اسلام گرای النهضه تونس امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری قدس پرس،جنبش اسلام گرای النهضه تونس امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل در منطقه الشجاعیه نوار غزه و کشتار ده ها زن و کودک فلسطینی را محکوم کرد.

النهضه ضمن اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین پایداری و مقاومت و یکپارچگی و وحدت آنها را در برابر تجاوز اشغالگران صهیونیست «قهرمانانه و دلیرانه» توصیف کرد.  

النهضه در این بیانیه از همه آزادگان جهان خواست برای اعلام حمایت از غزه به خروش آمده و خشم خود را از جنایات شرم آور رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته و خواستار مجازات عوامل کشتار فلسطینیان مظلوم شد.

در این بیانیه از نهادهای بین المللی و همه طرفداران عدالت و انصاف در جهان خواسته شده همه گونه حمایت مالی و سیاسی از ملت فلسطین در مبارزاتشان علیه اشغالگران به عمل آورند تا وقتی که کشور مستقل فلسطین در همه خاک سرزمین فلسطین به مرکزیت قدس شریف بنا شود.
 
الجزایر و تونس بر تقویت همکاری امنیتی در مرزهای مشترک تاکید کردند

از سوی دیگر الجزایر و تونس بر تقویت هماهنگی‌ و همکاری برای مقابله با تروریسم و تحکیم ثبات در منطقه مغرب عربی تاکید کردند.

وزیر مشاور در امور آفریقای الجزایر و سفیر تونس در الجزایر طی جلسه ای درباره همکاری امنیتی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

این تعهد میان تونس و الجزایر پس از آن صورت گرفت که 14 نظامی تونسی چهارشنبه گذشته نزدیک مرز الجزایر در حمله تروریست های مسلح کشته شدند.

منابع الجزایری هم خبر داده اند که ارتش‌های تونس و الجزایر تصمیم دارند یک عملیات نظامی مشترک را در مرزهای مشترک بین دو کشور با هدف تعقیب عناصر القاعده در مغرب اسلامی آغاز کنند.
 
تونس درباره منابع مالی و فعالیت جمعیت‌های مشکوک به ارتباط با تروریسم تحقیق می‌کند

دولت موقت تونس به ریاست مهدی جمعه، تصمیم گرفته است درباره تامین مالی جمعیت های مشکوک تحقیق کند و فعالیت جمعیت‌هایی را که ارتباطشان با تروریسم ثابت شود به حال تعلیق درآورد.

تیم تحقیق درباره حمله تروریستی به مناطق پست های بازرسی در کوهستان های الشعانبی تونس نزدیک مرز الجزایر دیروز یکشنبه جلسه‌ای را با وزیران کشور، دفاع ، دادگستری، امور دینی و مسئول امور امنیتی در وزارت کشور تشکیل جلسه داد.

این تیم بحران با انتشار بیانیه‌ای از تشکیل یک گروه کاری برای پیگیری فعالیت جمعیت‌ها به ریاست نخست وزیر خبر داد که مسئولیت آن تحقیق درباره منابع حمایت مالی داخلی و خارجی جمعیت‌ها و میزان احتمال ارتباط آنها با تروریسم است.

بر اساس تصمیم گروه بحران دولت تونس، فعالیت جمعیت‌هایی که با تروریسم ارتباط دارند فورا به حال تعلیق درخواهد آمد.

دولت تونس به ماهیت فعالیت ده‌ها جمعیت اسلام‌گرا و خیریه که از سوی منابع خارجی حمایت مالی می‌شوند و احتمالا با گروه‌های سلفی تندرو در ارتباط هستند، مشکوک است.

تونس شنبه گذشته نیز تصمیم گرفت همه مساجدی را که تحت کنترل دولت نیستند تعطیل کند تا مساجد از کنترل گروه های سلفی تندرو خارج شود.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار