امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98452
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
 به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رضا نژاد‌تبریزی» که به عنوان نماینده کشورمان به مسابقات قرآن جایزه ...

 به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رضا نژاد‌تبریزی» که به عنوان نماینده کشورمان به مسابقات قرآن جایزه بزرگ دبی اعزام شده بود به عنوانی دست پیدا نکرد.
 

تلاوت «رضا نژاد‌تبریزی» در مسابقات دبی

دانلود

 

«مهدی نژاد‌تبریزی» پدر این حافظ قرآن کریم در گفت‌وگو با فارس در خصوص حضور فرزندش در مسابقات دبی گفت: در این دوره از مسابقات رضا کاملاً بدون غلط و با رعایت همه نکات تجویدی و صوتی و لحنی تلاوت کرد اما در روز آخر به هیچ عنوانی دست پیدا نکرد. نکته جالب اینجاست که نماینده یمن هنگامی که برای تلاوت به جایگاه رفت استرس شدیدی داشت و حتی نقطه شروع تلاوت را پیدا نکرد، همچنین وی در هنگام خواندن چند غلط داشت و حتی آیه را گم می‌کرد اما با این تفاسیر وی به عنوان سوم رسید.

اغلب شرکت‌کنندگان به تسلط نماینده ایران اذعان داشتند

وی با اشاره به اذعان شرکت‌کنندگان این مسابقات به قوت رضا نژاد‌تبریزی گفت: بسیاری از شرکت‌کنندگان هم به رضا علاقه نشان می‌دادند و به تسلط وی اذعان می‌کردند. در این دوره از مسابقات یک جایزه هم به بهترین صوت اعطاء می‌شد و حتی اغلب شرکت‌کنندگان رضا را شایسته این جایزه هم می‌دانستند اما متأسفانه نماینده کشورمان برای دریافت جایزه بهترین صوت هم انتخاب نشد.

حاضران در مسابقات از شیعه بودن رضا تعجب می‌کردند

نژادتبریزی با اشاره به واکنش سایر حاضران در مسابقات دبی مبنی بر حضور یک نماینده قوی از ایران گفت: در طول ایام برگزاری مسابقات حاضران مدام از ما سئوال می‌کردند که آیا نماینده ایران شیعه است یا سنی زیرا آنان باور نداشتند که شیعیان چنین حافظان قوی‌ دارند. همچنین این افراد بسیار به رضا علاقه نشان می‌دادند و مدام از او سئوالاتی درباره حفظ می‌پرسیدند. در مجموع می‌توان این نکات را از نقاط مثبت حضور در مسابقات دبی بیان کرد.

نمره‌دهی مسابقات ایران با مسابقات خارجی متفاوت است

وی با اشاره به تفاوت مسابقات جمهوری اسلامی با مسابقاتی مانند مسابقات دبی گفت: معیارهای نمره‌دهی در مسابقات ایران با دیگر مسابقات بسیار متفاوت است. مثلاً در دوبی حسن حفظ 60، تجوید 35 و صوت ‌و لحن تنها 5 نمره دارد در حالیکه نمره‌دهی در مسابقات ما تفاوت دارد و ضروری است بچه‌ها را پیش از اعزام با قواعد مسابقات خارجی آشنا کنیم.

کیفیت بالای شرکت‌کنندگان مسابقات دبی قابل قیاس با ایران نیست

نژادتبریزی کیفیت بالای شرکت‌کنندگان در مسابقات دبی را از نقاط مثبت این رقابت‌ها دانست و گفت: سطح فنی شرکت‌کنندگان در مسابقات دبی بسیار بالا بود و این مسابقات به هیچ وجه قابل قیاس با سطح فنی شرکت‌کنندگان مسابقات ایران نیست. همچنین در این مسابقات در مرحله اول از متشابهات قرآن سئوال می‌کردند که این هم تا کنون سابقه نداشته البته رضا با سربلندی از این مرحله بیرون آمد.

پدر نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات دبی درخصوص اعضای هیأت داوران این مسابقات گفت: رئیس هیأت داوران از کشور اردن بود که در مسابقات جمهوری اسلامی هم حضور داشت، همچنین یکی دیگر از داوران اهل لبنان بود و به ما بسیار ابراز محبت می‌کرد.

داور عربستانی برای نماینده ایران مشکل ایجاد می‌کرد

وی از نتیجه نهایی بسیار تعجب کرده بود و می‌گفت: متأسفانه از دست ما کاری ساخته نیست. ما نمره خود را می‌دهیم اما نتیجه نهایی دست ما نیست. یکی دیگر از اعظای هیأت داوران اهل کشور عربستان سعودی بود، متأسفانه وی در هنگام تلاوت رضا مدام حرکاتی از خود نشان می‌داد که غیر قابل توجیه است، مثلاً وی در مرحله اول به هنگام تلاوت رضا با صدای بلند سرفه می‌کرد. همچنین این داور عربستانی در مرحله نهایی هنگامی که نماینده ما در حال قرائت بود بدون دلیل زنگ را به صدا درآورد که وی در پاسخ به سایر داوران مبنی بر دلیل زنگ زدن گفت: «ببخشید من صدای تلاوت را نشنیدم». اما باید بگویم این کارها مشکلی در تلاوت رضا بوجود نیاورد و اگر این افراد با قصد و غرض عنوان نمایندگان ما را نمی‌دهند فقط باید خدا به داد آنان برسد.

مسئولان اوقاف نسبت به اعلام اعتراض اقدام کنند

وی در پایان درخصوص ابراز اعتراض به نتیجه این مسابقات گفت: پس از اعلام نتایج با یکی از مسئولان مسابقات گفت‌وگو داشتم که وی در پاسخ من گفت: اگر اعتراضی دارید باید به صورت رسمی از سمت مقامات کشورتان اعلام شود، از این رو مسئولان سازمان اوقاف باید نسبت به اعلام اعتراض به نتایج اقدام کنند.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها