امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98458
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
حسن احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با محکوم کردن جنایات اخیر ...

حسن احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با محکوم کردن جنایات اخیر رژیم صهیونیسم در غزه، بیان داشت: دوست دارم به دبیر کل سازمان ملل و یا کسانی که طرفدار حقوق بشر هستند، یا آدم‌هایی که وجدان بیدار دارند، بگوییم این چه وضعی است که شما برای کودکان و نوجوانان غزه درست کرده‌اید.

وی تصریح کرد: شب‌ها کودکانی سر خود را بر روی بالشتکی می‌گذارند که امکان اینکه دیدگانشان هیچ گاه روشنایی صبح را نبیند، وجود دارد آن هم به خاطر عدم انجام خطا و یا گناهی.

احمدی ادامه داد: اسرائیلی‌ها همیشه برای حمله به هر کجای دنیا به ویژه فلسطین و غزه بهانه‌های زیادی دارند که هیچ گاه با تفکر انسانی همخوانی نخواهد داشت اما اکنون در این شب‌های تلخی که همه مسلمانان در غم از دست دادن امام بزگوارشان هستند و به نوعی شب‌های راز و نیاز با پروردگارشان است چرا باید این بچه‌ها به این شکل و مظلومانه با هزاران آرزو در بستر مرگ قرار گیرند؟ یا شب تا صبح کودک و مادر از ترس از دست دادن جانشان بلرزند و هیچ راهی برای دفاع از خود نداشته باشند؟

وی افزود: گاهی اوقات یک دل بیدار می‌خواهد تا کشتارهای صهیونیسم غاصب را به مردم جهان نشان دهد اما کشورهایی که نقشی در این ماجرا دارند، نمی‌گذارند اخبار این وقایع به درستی به مردم منعکس شود چراکه اگر دنیا پر پر شدن کودکان و یا تصویر خانواده‌ای که در یک لحظه سه کودکش را در یک شب شهید می‌شوند را ببینند، نیازی به ارائه بیانیه نخواهد بود بلکه خود مردم به خدمت صهیونیسم خواهند رسید اما رویدادها و وقایع اصلی غزه به درستی در رسانه جهانی پخش نمی‌شود.

احمدی بیان کرد: به شدت با طرفداری حقوق بشر از حمله وحشیانه صهیونیسم به غزه مواجه هستیم. در اینجا این سوال مطرح است که اکنون کسانی که باید از حقوق کودکان بی‌دفاع طرفداری کنند، کجا هستند؟ چرا برای دفاع از حقوق کودکان بی‌دفاع حرفی نمی‌زند؟

به گفته وی، دبیر سازمان ملل خود یک انسان است اما آیا همین مسئولیت باعث این مهم نیست که دین بسیاری از کودکان بی‌گناه غزه بر گردنش باقی بماند؟ آیا واقعا اندوه یک مادر در غم فرزندش را درک نمی‌کند و برایش دردناک نیست؟ اگر خانواده خودش بود همین سکوت وجود داشت یا برای نجات فرزندانش کاری انجام می‌داد؟

نویسنده رمان «به خاطر پرنده‌ها» گفت: مدعیان حقوق بشر همیشه گناهکاران را بی‌گناه و بی گناهان را گناهکار نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: به نظرم کشورهای عربی هم در دامن زدن به این ماجراها بی‌تقصیر نیستند یعنی با سکوت و کمک‌های مخفیانه به مسایل غزه دامن می‌زنند اما بنده معتقدم اگر کسی یک مقدار وجدان داشته باشد و انسانی فکر کند قطعاً چنین اتفاقاتی در هیچ کجای دنیا به ویژه در فلسطین و غزه رخ نخواهد داد.

احمدی افزود: به این مهم یقین دارم که صددرصد، خون کودکان فلسطین و غزه که به ناحق ریخته می‌شود، پایمال نخواهد شد چراکه صبر خدا طولانی است اما بی‌نتیجه نیست انشاءالله صهیونیسم غاصب هر چه زودتر جواب این جنایات‌شان را می‌گیرند و خدا غضبش را بر سر این افراد فرود خواهد آورد.    
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار