امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98467
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «نظریه‌های جامعه شناسی» ضمن اجتناب از ابهام و زیاده گویی، به ریشه‌ها و زمینه های شکل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «نظریه‌های جامعه شناسی» ضمن اجتناب از ابهام و زیاده گویی، به ریشه‌ها و زمینه های شکل گیری، اصول، مبادی و برداشت‌های متعدد از نظریه‌های جامعه شناسی پرداخته است.

جهت گیری کلی این کتاب بیشتر معرفی نظریه‌ها است تا نقد نظریه ای و یا دفاع از نظریه دیگر، یا اصرار بر جهت گیری نظری خاص و طرح چارچوب نظری واحد.

از ویژگی‌های دیگر این کتاب مصاحبه نویسنده با صاحب نظران جامعه شناسی درباره نظریه های جامعه شناسی است. کتاب بی آنکه درباره نظریه های مختلف نقد و داوری کند فقط آنها را معرفی کرده  و تحلیل را به خود خواننده وا می‌گذارد.

در کتاب حاضر در مقایسه با چاپ اول تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. اولین تفاوت در حذف فصل اول کتاب با عنوان «ماهیت نظریه در جامعه شناسی» است که این فصل توسط نویسنده به کتابی مستقل تحت عنوان «درآمدی بر نظریه سازی در جامعه شناسی» به نگارش درآمده است.

از دیگر تفاوت‌های این کتاب با کتاب قبلی، بازنگری در مباحث مربوط به نظریه کارکردگرایی ساختی است. ضمن بازنویسی، بعضی از مباحث نیز حذف شده‌اند.

در چاپ جدید کتاب «نظریه های جامعه شناسی» که در بیست و یک فصل تدوین شده، در مجموع سه مصاحبه که با جیمز کلمن، ایمانوئل والرستالین و رندال کالینز صورت گرفته به مباحث نظریه انتخاب عقلانیت، جامعه شناسی مارکس و نظریه تقابل اضافه شده است.

چاپ هفتم کتاب «نظریه های جامعه شناسی» در 340 صفحه، با قیمت 12هزار و500 تومان در شمارگان 1500 نسخه وارد بازار نشر شده است.

همچنین کتاب «مقدمه ای بر جامعه شناسی خانواده» در هشت بخش تدوین شده است.

در بخش اول با عنوان «ازدواج و تطور آن» نویسنده سعی کرده است تا به دو سوال ازدواج چیست؟ و نظر دانشمندانی که در این مورد مطالعه کرده‌اند، در این باره چیست؟ بپردازد. مولف در بخش دوم به موضوع «همسان همسری قاعده جهانی همسرگزینی» می‌پردازد و عناصر اصلی و تعیین کننده را در انتخاب همسر بیان می‌کند.

عنوان بخش‌های سوم تا ششم هم «انواع و صور ازدواج»، «گزینش همسر، علایق فردی و حد والدین»، «ازدواج در ایران امروز»، «خانواده، انواع و نظریه ها» است.

در بخش هفتم «حیات خانواده» و عواملی که بر آن تاثیر گذارند و موضوع اشتغال زنان و تاثیر آن بر خانواده مورد برسی قرار گرفته شده و در بخش هشتم هم به «خویشاوندی و انواع آن» که یکی از روابط استوار انسانی است، پرداخته شده است.

چاپ هجدهم این کتاب در 294 صفحه با قیمت 12 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.

علاقمندان برای تهیه این دو کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها