امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98470
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی مسعودشاهی درباره جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت رسالت بزرگی  درحوزه فرهنگ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی مسعودشاهی درباره جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت رسالت بزرگی  درحوزه فرهنگ سازی دارد زیرا اگر قرار باشد از ارزش ها بگوییم این ارزش ها در سینمای مقاومت تجلی پیدا می کند.

وی افزود: سینمای مقاومت می تواند مصداقی برای موضع نظام در برابر دوستی ها و دشمنی ها، و اینکه کجا دوست و کجا دشمن باشیم ، باشد.

دبیرجشنواره فیلم کودک با بیان اینکه کسانی که در سینمای مقاومت تلاش می کنند باید شناخت کلی داشته باشند زیرا در اینصورت است که سینمای دفاع مقدس بیشتر مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: سینمای دفاع مقدس باید باب جدیدی را در عرصه سینما بگشاید و این  از سال 42 با بحث انقلاب و هدایت و بصیرت امام (ره) آغاز می شود و تا سال 59 که فاز تهاجم نظامی به ایران شروع شده و طول سال های دفاع مقدس و حتی تا امروز را در بر می گیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه به مقدار لازم بر روی این فرهنگ کار نکرده ایم تا در این سینما نتیجه بگیریم.

وی با بیان اینکه نتوانستیم فهم کلی از جنگ و دفاع مقدس را به جهان معرفی کنیم، افزود: برخی حرکت هایی که در جهان برای ارزش ها  و فرهنگ سازی قابل مقایسه با کاری که باید می کردیم نیست ضمن اینکه فرهنگ سازی درباره دفاع مقدس باید از مدارس شروع می شد تا در بخش های مختلف فرهنگ سازی عمومی و تخصصی صورت گیرد.

دبیرجشنواره فیلم کودک خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول این سال ها تنها به خاطرات مدیران و برخی رزمندگان در جنگ اکتفا کرده ایم به همین دلیل همه اتفاقات هر دو سال یکبار تکرار می شود.

به اعتقاد این مدیر فرهنگی؛ موضوعی به اهمیت سینمای مقاومت و دفاع مقدس باید برایش هر ماه هم اندیشی هایی صورت گیرد و همدلی هایی با کسانیکه سال ها در جنگ زحمت کشیده اند شکل بگیرد ضمن اینکه این فرهنگ را باید در دنیا ردیابی کنیم.

مسعودشاهی با بیان اینکه در بسترسازی ها و حمایت ها کم کاری شده است، افزود: در این زمینه باید آسیب شناسی شود و جشنواره در بحث عقیدتی بررسی کند که چرا تا به امروز فیلم های ما در این زمینه کم بوده است.

وی با بیان اینکه خاطرات زیادی از جنگ برای همه ما باقی مانده است گفت: در سال 62 جوانان زیادی برای تصویربرداری به جنگ می رفتند. یادم می آید در سال 62 کسی که مجروح جنگ بود طرحی را برای جنگ ارائه داد اینکه برای حضور در جبهه و جنگ باید چشم پاک داشت اما به او امکانات لازم را ندادند و این جانباز دیگر نتوانست در جنگ حضور پیدا کند.

مسعودشاهی با بیان اینکه ایثارها و فداکاری های رزمندگان در جنگ باید دیده شود، خاطرنشان کرد: عده ای اعتقاد داشتند که درباره جنگ باید بعد از جنگ صحبت کرد و نتیجه اش نگرانی های امروز درباره فرهنگ دفاع مقدس است.

وی درباره بودجه تولیدات فیلم های دفاع مقدس و جشنواره مقاومت نیز گفت: اگر فرهنگ دفاع مقدس بازشناسی شود نه تنها بودجه فرهنگی لازم است بلکه بودجه سایر بخش ها هم باید به این امر اختصاص داده شود زیرا این جشنواره و این فیلم ها  مربوط به جان  مردم است بنابراین باید از هرجایی این بودجه تزریق شود.

وی با بیان اینکه مجلس آنطور که باید جایگاه سینما را نمی شناسد ادامه داد: یادم می آید در سال 59 اولین فیلم جنگی را که می خواستیم در مجلس نمایش دهیم تعدادی از نمایندگان مجلس اعلام کردند سینما حرام است . فیلم من فیلم کوتاهی درباره دفاع مقدس بود اما آنها نپذیرفتند و نمایش ندادند .

دبیر جشنواره فیلم کودک گفت: اینکه سینما ابزری برای اشاعه فرهنگ است باید در مجلس احیاء شود تا به واسطه آن موضع گیری جهان را نسبت به مسائل فرهنگی بیان و منعکس کنیم.

وی با بیان اینکه احساس مسئولین با موضوع به این مهمی فاصله دارد گفت: به نگاه و اهمیتی که رهبر انقلاب نسبت به فرهنگ داشته و دارد باید توجه داشته باشیم که چه تحولی در فرهنگ ایجاد شده است؟ چه نهادهایی متولی دسترسی به این هدف ها هستند؟ همه باید بسیج شویم تا از ظرفیت های دفاع مقدس دفاع کنیم و یکی از نمونه های این ظرفیت ها فیلمسازی است.

مسعودشاهی ادامه داد: زمانیکه ارزشی را در قالب فیلم درمی آوریم می توانیم دنیا را متحول کنیم و با داشتن چنین فیلم هایی می توانیم حرفهایمان را بزنیم. خوشحالم که هنوز سینمایی تحت عنوان سینمای دفاع مقدس و مقاومت برگزار می شود باید ظرفیت ها و امکانات مدیریت شود.

وی با بیان اینکه گل سرسبد سینمای ما سینمای مقاومت است گفت: بایدارمان های ارزشمندمان را به دنیا معرفی کنیم و راهش از طریق همین فیلم ها است.

دبیر جشنواره فیلم کودک با بیان اینکه جامعه ما از این موضوع فاصله گرفته است، افزود: اولین اعزام های سینمایی برای تهیه فیلم را خودم انجام دادم و آثار مثبتی هم باقی مانده است. برای اینکه صحنه ها حفظ شود و عزیزانی که از جان خود برای کشورشان مایه گذاشته اند باید تلاش کنیم زیرا این ها سرمایه های فیلمسازی ما هستند و ما باید با همه وجود این فرهنگ را حفظ کنیم.

مسعودشاهی با بیان اینکه جشنواره مقاومت باید هر سال برگزار شود گفت: در طول سال باید نشست های تخصصی و کارگروه هایی برای این جشنواره برگزار شود .

وی با بیان اینکه سینما قوی ترین ابزار برای انتقال مفاهیم است گفت: ساختارهای مدیریتی این بخش با هم همکاری کنند و از دوباره کاری بپرهیزند ضمن اینکه بودجه و امکانات لازم برای آموزش، تولید و پژهش های لازم فراهم شود و در این میان بهترین ابزار سینما است.

دبیرجشنواره فیلم کودک با بیان اینکه برای انتقال فرهنگ و انتشار این نوع افکار فیلم بهترین ابزار است گفت: در زمینه دفاع مقدس و مقاومت ما باید حرفمان را که حرف بزرگی است به درستی بزنیم. می توانیم حرفمان را در قالب هفته فیلم  و برگزاری جشنواره به دنیا بزنیم زیرا این فضا بستر خوبی است و می تواند نویدی به فیلمسازان داخل کشورمان باشد البته باید دقت داشت که تنها با جشنواره نمی توان اینکار را انجام داد بلکه باید همراه با برنامه های جدید باشد.

دبیرجشنواره فیلم کودک با بیان اینکه حقانیت جشنواره این است تا مظلومیت مردم مسلمان را به دنیا نشان دهد گفت: نفاق هایی که در سراسر دنیا وجود دارد به این دلیل است که حقایق گفته نشده است . با این نوع فیلم ها می توانیم جریان سازی کنیم .

وی بابیان اینکه این جریان در دنیا مخالفانی دارد، افزود: متاسفانه استکبار و رژیم صهیونیستی به دلیل پیگیری هایشان به نتیجه می رسند زیرا عزم جهانی دارند و این عزم در کشور ما وجود ندارد باید این جریان را مستمر کنیم و این امر نیاز به همکاری تنگاتنگ با فیلمسازان دنیا دارد.

مسعودشاهی ادامه داد: مخالفت ها با جشنواره فیلم مقاومت در دنیا وجود نشان می دهد این امر است که جشنواره رویکرد مثبت و تاثیرگذاری داشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها