امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98471
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
مرتضی میرمنتظمی کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود گفت: نمایش «p2» که پیش از این با حضور بازیگران ...

مرتضی میرمنتظمی کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود گفت: نمایش «p2» که پیش از این با حضور بازیگران ارمنستانی در جشنواره تئاتر فجر اجرا شده بود قرار است از 5 شهریور ماه در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود.

وی افزود: تغییرات زیادی در متن، طراحی و گروه بازیگران صورت گرفته است. همچنین مقرر شد تا اجرای «p2» در ایران نمایش با بازیگران ایرانی و اجرا در ارمنستان با بازیگران آن کشور صورت گیرد.

کارگردان نمایش «ابرها» گفت: داستان نمایش «p2» بر اساس داستان ضحاک شاهنامه است، کاخ ضحاک آخرین سال‌های شاهنشاهی را پشت سر می‌گذارد و تبدیل به محل کشتار انسان‌های بی‌شمار شده و دیگر قدرت و جایگاه سابق را ندارد اما خبری از شیوه اجرای نمایش‌های ایرانی نیست و اثر کاملا تجربی و کارگاهی شکل گرفته است. در فرصت اندکی که داشتیم سعی کردیم کاملا اثر را  کارگاهی و تجربی کار کنیم.
 
عباس جمالی نویسنده نمایش «p2» نیز در خصوص تغییرات ایجاد شده در نمایشنامه این اثر بیان داشت: نسبت به اجرای جشنواره تئاتر فجر خرده روایت‌هایی اضافه شده است و تغییرات عمده‌ای نسبت به گذشته کرده است. در این نمایش سعی کردیم خوانش معاصری به داستان ضحاک داشته باشیم و به برخورد موزه‌ای حرکت نکنیم.
 
به گزارش فارس، نمایش «p2» به کارگردانی مرتضی میرمنتظمی و با حضور بازیگران مشترک ایران و ارمنستان در سی‌ودومین جشنواره تئاتر فجر حضور پیدا کرد و توانست با حضور در بخش بین‌الملل در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و طراحی صحنه نامزد دریافت جایزه شد. ضمن اینکه علی مرادخانی معاون امور هنری نیز در ایام جشنواره از این اثر دیدن کرد.
 
میرمنتظمی پیش از این با نمایش‌های «زن مرد»، «ابرها» و «فرکانس» در جشنواره تئاتر فجر شرکت کرده بود.
 
وی در سال 90 با اجرای نمایش «ابرها» در تالار مولوی رکورد یکی از آثار پرفروش این تالار را به خود اختصاص داد. پس از آن نمایش «فرکانس» را در حوزه هنری به صحنه برد که عنوان پرفروش اثر حوزه هنری را به نام خود ثبت کرد. این کارگردان جوان همچنین با نمایش «زن مرد» توانست در جشنواره‌های تئاتر کشورهای ایتالیا، لهستان، چک، بلاروس، ارمنستان،‌ ترکیه شرکت کند و مورد استقبال قرار گیرد. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها